Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Vibrasyon sonrası dip tortusu atık kodu hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Nihal Ş. Aksoy tarafından paylaşıldı.

1. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

Elektrikli ergitme ocağı ve metal enjeksiyon makinası ile alüminyum külçeden aydınlatma armatürleri üreten bir firmanın çapak ve yağ alma aynı zamanda parlatma amacı ile kullanmış olduğu vibrasyon makinası mevcut. Bu vibrasyon makinasından çıkan atıksular derme çatma bir filtreden geçirildikten sonra kanalizasyona veriliyor. debisi 0,2 m3/gün ün altında dolayısıyla arıtma sistemi kurmak zorunda değil. Ancak filtrelenen bu tortunun (analiz yapmadan) tehlikeli olup olmadığını tespit etmek istiyorum. End. atık yönetim planını Mart ayı içerisinde yetiştiremedim (konuya vakıf değildim, hala da tam olarak değilim) şimdi çıktı olarak hazırlayıp vermeyi planlıyorum il çevreye. Atık kodu belirlemek benim için bir azap, içinden çıkamıyorum.

Bu dip tortusunun atık kodunu nasıl belirleyebilirim?

Fatih Özcan bunu beğendi.
  2. Hatice Özbir

Hatice Özbir CMNet Üyesi

konu hakkında nasıl bır yol ızledınız acaba?

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...