Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Why do turkish people add me on facebook ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici CMNet Üyesi

  Evet ilk gördüğümde bende şaka sanmıştım ama aşağıdaki gibi google'a sadece "why" yazdığınızda google önerileri olarak ilk sıralarda bu cümleyi çıkarıyor.

  Eki Görüntüle 11471

  Peki bu ne anlama geliyor ?? Bizim ne kadar uçkur düşkünü olduğumuzun dünya tarafından ispatı.. Binlerce kadın forumlada bu konuyu tartışıyor. Hatta az evvel aswers.yahoo'da birisi acaba Türklere çok mu benziyoruz diye yazmış :)) vay garibim, çok güldüm ama keşke hepsi böyle düşünüyordur demekten kendimi alamadım. Aşağıdaki haberi de CNNTURK'ün sitesinden hiç değiştirmeden aldım.

  Google arama önerisi Facebook'ta bazı kullanıcıların ortak bir dertten muzdarip olduğunu ortaya çıkardı: "Why do Turkish people add me onFacebook?" (Türkler neden beniFacebook'ta ekliyor?)

  Teknogaste.com'un haberine göre Google pek bilinmeyen bir gerçeği ortaya çıkardı.

  Google, arama yaparken ilk girdiğiniz kelimelere göre size en çok yapılan aramaları baz alarak önerilerde bulunuyor. Genelde oldukça işlevsel olan bu uygulama bazen can sıkıcı gerçekleri yüzümüze vurabiliyor.

  İngilizce olarak arama kutucuğuna "Why" (Neden) yazıldığında önerilerin ilk sırasında şu çıkıyor: "Why do Turkish people add me on Facebook?" yani "Türkler neden beni Facebook'ta ekliyor?"

  Bu öneri sayesinde, hatırı sayılır sayıda Facebook kullanıcısının aynı dertten şikayetçi olduğu sonucuna varmak çok mümkün. Google'da söz konusu arama sonuçlarına baktığımızda, aynı sitemin Yahoo Answers sitesinde çokça dile getirildiğini de görüyoruz. Ayrıca çoğunluğu genç kadınlardan oluşan şikayetçilerin bu duruma bir anlam veremediğini de ekleyelim.

  Umarız, anlam verememeye de devam ederler.
   
 2. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Şöyle bir durum mevcuttur.

  1) Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied-Request sent-denied.
  Account closed :)
  2) Request sent-accept: Conversion starts. Cam cam cam, my name is barzo. open open open... (buraları yazmıyorum bildiğiniz gibi doldurun.)
   
 3. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici CMNet Üyesi

  Ama girişimcilik ve Deli cesareti yönünden takdire şayan :) 3 kelime ingilizce bilen bile, yabancı chat sitelerinde :D :D Muhabbet aynen dediğin gibi :))
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...