Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

X ışını tüpü tehlikeli atık kodu nedir

Konu, 'ARŞİV' kısmında Arıkan17 tarafından paylaşıldı.

 1. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  Hastanelerde Radroloji cihazlarından çıkan X ışını tüpü hangi kod ile bertaraf firmasına verile bilir. Türkiye atam enerjisi kurumuna sorduk bu işlem sırasında nükleer enerjiye tabi oluyor.İşlem bittikten sonra nükleer bir zararı yoktur dolayısıyla nükleer atık içine girmez cevabı aldık.Bu X ışını tüplerini firmalar hangi kod ile almaktadırlar. Atık bertarafı firmalarında çalışan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.
  Saygılarımla
  İyi çalışmalar.

  16 02 13* - 16 02 09’dan 16 02 12’ye kadar olanların dışındaki tehlikeli parçalar2 içeren ıskarta ekipmanlar

  (2) Elektrikli ve elektronik ekipmanlardan kaynaklanan tehlikeli parçalar, 16 06 altında yer alan akü ve pilleri ve atık listesinde tehlikeli olarak işaretlenen cıvalı şalterleri, katot ışın tüplerinin camlarını ve diğer aktifleştirilmiş camları ve benzerlerini içerebilir.
  X Işını ile katot ışını tüpü arasında fark nekadar bilmiyorum ama internete okuduğum yazıda x ışını tüpleri katot ışını tüplerinin akımın yoğunlaştırılmış hali diye okumuşdum.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.