• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yağlı talaş hk.

Özgün Yağız ÖZGÖREN

Danışmanlık Grup Lideri
Yönetim Grubu
Danışmanlık Grubu
Yönetim Grubu
Firma
Nilsu Çevre Danışmanlık
Merhabalar çalıştığımız fabrikanın birinde yağlı talaş çıkmış durumda. Bu atık için "03 01 04 Tehlikeli maddeler içeren talaş, yonga, kıymık, ahşap, kontraplak ve kaplamalar " kodunu gördüm. Bu atığı alabileceğimiz başka bir kod var mıdır?

Merhaba Yağız,

Bir firmamda zemine sızan yağları temizlemek için absorban malzeme olarak yere talaş dökmüştük. Doğal olarak yağlı talaş oluştu. Bu atıkları ''170204 - Tehlikeli maddeler içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş ahşap, cam ve plastik'' atık koduyla göndermiştim.

Siz atık göndermek değil de atık almaktan bahsediyorsunuz sanırım. Bu kod lisansınızda vardır diye düşünüyorum. Yoksa yukarıda arkadaşın dediği gibi sadece İl Çevreye bildirerek alamazsınız

belgemizde o kod maalesef ki yok ancak civardaki firmaların adına alım yapmayı düşünüyoruz