• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yangın eğitimi (milli eğitim onaylı) (istanbul, bostancı)

taylanerol

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yankı Danışmanlık ve Bilişim Hizmetleri Tic. Ltd. Şirketi
Eğitim hakkındaki bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz,

Kurumumuzla Şehit Büyükelçi İsmail Erez Teknik ve Endüstri Lisesi müdürlüğü arasında yapılan protokol doğrultusunda T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN onaylı Yangın Eğitimi Kursu düzenlenecektir.

PROGRAMIN DAYANAĞI: 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumlan Kanunu, 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kânunu, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği, Özel Kurslar Yönetmeliği, İçişleri Bakanlığının 23 Ağustos 1985 tarih ve 18851 sayılı İtfaiye Teşkillerinin Kuruluş, Görev, Eğitim ve Denetim Esaslarına Dair Yönetmeliği ile 05.05.2005 tarih ve 24 sayılı Kurul Kararı’yla kabul edilen “Özel Kurslar Çerçeve Programı”

Bayrampaşa Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yankı Danışmanlık ve Bilişim Hizmetleri Tic. Ltd. Şirketi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında; ağır ve tehlikeli işlerde çalışanlara Mesleki Eğitim Kursu açılmasının uygun görüldüğüne dair "Valilik Onayı" alınmıştır.

PROGRAMIN SEVİYESİ: Bu Program, herhangi bir koşul olmaksızın tüm bireyler için hazırlanmıştır.

Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI “Yangın Eğitimi Kursu Bitirme Belgesi” verilecektir.

Eğitim Adı
T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN ONAYLI SERTİFİKALI YANGIN EĞİTİMİ KURS PROGRAMI
Eğitimin Süresi
10 Saat x 2 Gün = 20 Saat

Saat
09:00 - 19:00

Eğitim Verileceği Yer

Şehit Büyükelçi İsmail Erez Teknik ve EndüstriLisesi Bayrampaşa/İSTANBUL

Grup halindeki katılımlarda eğitim, sizin ve bizim ortak olarak belirlediğimiz bir günde firmanızda da gerçekleştirilebilir.
Eğitmen Bilgileri
Eski İstanbul İtfaiye Müdürü Makine Müh. METİN DEMİR

Eğitimin İçeriği

-Yanma ve Yangın Bilgisi

-Yangın-Yangın Çeşitleri

-Yangın Söndürme Yöntemleri

-Yangın Nedenleri ve Etkenleri

-Yangını Önleyici Tedbirler

-Yangında Kullanılan Söndürme Maddeleri

-Yangın Söndürmede Kullanılan Malzemeler ve Cihazlar

-Yangın Yerindeki Tehlikeler Yangına Müdahale ve Acil Eylem
Planı

-Müdahale Ekiplerinin Oluşturulması

-Yangına Müdahale Teknikleri

-Fiilî Yangın Söndürme Eğitimi

-İlk Yardım Bilgisi

-Uygulamalı Olarak İtfaiye Araç ve Gereçlerinin Tanıtımı
Kurtarma Bilgisi
Ücret
Kişi Başı 600 TL+KDV
Grup halindeki katılımlarda grup fiyatı karşılıklı görüşerek belirlenecektir
Kayıt Bilgileri
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

İletişim
Tel: 0542 288 96 38 E-Posta: taylan@yankidan.com

Detaylı Bilgi İçin:
internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Taylan Bey,

MEB onaylı eğitim derken; ağır ve tehlikeli işler kapsamına giren firmalarda çalışanların alması gereken mesleki eğitimleri vermek için kurs açılmasını sağlayan firmasınız.MEB onaylı yangın eğitimi diye bir şey yoktur.

Yangın eğitimi genellikle il afet acil durum müd. itfaiye ile görüşülerek alınır,temel yangın eğitimleri ki eğitim içeriğiniz öyle bunları iş güvenliği uzmanları da verebilir.Ayrıca bu eğitim ücretini hemde kişi başı 600 tl den verilmesi de çok ilginç...Tamam serbest piyasa ama bu kadarı da olmaz..

Kamuoyunu bilgilendirmek istedim.

Ayrıca merak ettiğim bir konu var eğitim uygulamalı mı olacak. Yangın çıkarılıp tatbikat tarzında bir şey yapılacak mı? Yangın söndürme ekipmanlarının kullanımı vs dersek belki bu ücretler kabul edilebilir aksi taktirde herkese itfaiye öneririm. Hiç değilse yılların yaşanmış tecrübesini aktarırlar.

toplama ayırma firması için acil eylem planını örneği olan varmı bide GFB icin gerekli belgelerin içinde acil durum planı( itfaiye müdürlüğü belgesi dahil diye )bunu nerden temin edebilirim yardımcı olabilirmisiniz

@Tuğba COŞKUN

Tuğba Hanım,

Eğitim programımız talim terbiyeden geçmiş onaylanmış bir progamdır. Sertifikalarımızın üzerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Kenan Kiralı'nın imzası bulunmaktadır.
bağlantısından sertifika örneğine bakabilirsiniz.

Bizim belirlediğimiz fiyatı diğer yerlerle karşılaştırmamak gerekir. Çünkü biz İlçe Milli Eğitim ve Endüstri Meslek Lisesi ile anlaşmalı bir eğitim düzenliyoruz. Doğal olarak belli bir ücrette o mercilere vermemiz gerekiyor. Biraz araştırırsanız aşağı yukarı ne kadar bir para verdiğimizi bulabilirsiniz.

İl afet acil durum müd. ve itfaiyenin bile şu anda böyle bir sertifika vermeye yetkisi yoktur. İtfaiye elemanlarına özel bir programımızda var hatta itfaiyeden, itfaiye elemanlarına eğitim aldırmak için talep alıyoruz.

Eğitimler uygulamalı olacak ve 20 saat sürecektir. Eğitimi eski itfaiye müdürü Metin Demir verecektir.

Son olarak bu eğitim çalıştığınız yerlerdeki personellere yöneliktir. Grup halindeki katılımlarda ise grup fiyatı uygulanacaktır.

@Fatih Özcan

Fatih Bey,

Anlaşmalı olduğumuz lise Şehit Büyükelçi İsmail Erez Teknik ve Endüstri Lisesidir ve bu lise itfaiye meslek yüksek okuludur. Eğitimler uygulamalı olacaktır. Eğitimler direkt olarak firmada gerçekleşecek tatbikat yapmaya elverişli olmayan firmalara ise biz tatbikat alanı sağlayabilecek durumdayız. Koca Sinan İtfaiye Eğitim Merkezinde veya Şehit Büyükelçi İsmail Erez Teknik ve Endüstri Lisesinde tatbikatları yapma imkanımız vardır.

Eğitminimiz eğitim içeriğinde de yazdığım gibi eski İstanbul İtfaiye Müdürü Metin Demir'dir. Bu konuda yeterli bilgi ve beceriye sahiptir.

Taylan Bey,
Mesleki eğitim konusunda bir firma ile zaman zaman çözüm ortağı olarak çalışıyorum.İşçilerime mesleki eğitim aldırıyorum,sizin gibi faaliyet gösteriyor.Ayrıca bu sektördeki ücretler max. 120 tl

Anlaştığınız okulda itfaiye bölümü olduğu için "mesleki eğitim" kapsamında bu eğitimi ilgili hocalar tarafından verdirebilirsiniz.Ancak bahsettiğiniz süre 20 saat alınması gereken mesleki eğitim süresinden çok az,zaten yangın kursu olarak vereceğinizi söylüyorsunuz,Mesleki eğitim olarak değil,ancak bastıracağınız sertifika mesleki eğitim sertifikası,büyük bir tezattır bu.

İtfaiye çalışanlarının sizden bu konu da yardım istemesi gayet normal ilgili okul ile çalıştığınız için.
Ayrıca eğitim verecek kişi eski itfaiye müdürü ama sertifikada adı bulunmayacak.

Belirttiğiniz ücreti tartışamam,haddim de değil tabiki.

Demeye çalıştığım şu ki MEB onaylı olarak yangın kursu şeklinde reklam vermeniz veya bu şekilde çalışmanız,firmaların herhangi bir yükümlülüğünü karşılamaz.
Eğitim verilebilir mi o okul tarafından verilir,ama bu belge mesleki eğitim aldığına dair belgedir sizde yangın konusunda mesleki eğitim vermiyorsunuz.Sadece yangın eğitimi veriyorsunuz.Yani linkte gördüğümüz sertifika verilemez diyorum.Gördüğüm bildiğim kadarıyla da yeni bir mevzuat ta yok bununla ilgili.

Yanlış anlamayın işinizi baltalamaya çalışmıyorum,sadece bilgimi ve bildiğimi paylaşıyorum..Lütfen yanlış biliyor isem de düzeltin ve kaynak gösterin,bende öğreneyim.

Not:Bayrampaşa da doğup büyümüş biri olarak ta ayrıca ilgimi çekti okul,İnönü den mezunum bende,böyle bir okulun varlığından da haberim yoktu.