• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yardım

Merve Esen

Kayıtlı Kullanıcı
siyanür ile altın madenciliği atık sularının arıtımını nasıl yapabilirim konu ile ilgili bilgisi olan var mı. teşekkürler

verimli koca bir araziye (tercihen halkın ortak malı olanından) toprak setler çeker, içini atık ile doldurup havuz yaparsınız. doğal yoldan bozunmasını bekler, atmosfere karışan HCN'yi göz ardı eder, yağmurun şiddetli olmaması için dua edersiniz. sonra mesela davetiye matbaacılığı gibi dünyanın en tırt iş kollarından birinde başladığınız ticari hayatınıza maden zengini olarak devam edersiniz. dünyayı bilmiyorum ama en azından türkiyede böyle.
zaten her yerde böyle olmalı yoksa nasıl kar edeceksiniz? çıkan iki gram altın, arıtma yapsan çıkardığına değmez.
neyse devam edeyim, çıkarılan altını dünyaya hükmeden iki üç kodaman devletin milli bankasında yer altı depolarına tekrar gömüp çevreye tamamen zararsız hale getirirsiniz. böylelikle bu altınlar için başka kimsenin tekrar ölmesine ya da kendini tehlikeye atmasına gerek kalmaz. ha bi de daha ileri vak'alarda burnei sultanının sarayına kubbe ve musluk hammaddesi olarak kullanıldığı da oluyor altınların zira medeniyet böyle bir şey, serbest piyasa ekonomisinin olayı bu.

@CMNet Okuru
Ben bu işi yapmıyorum sadece bu konu ile ilgili ödevim vardı yani teorik bilgiye ihtiyacım vardı yinede teşekkürler.

@mstfkrgz

kişiye yönelik yazmadım, düzen bu, beğenmiyorum gidişatı, fırsattan istifade içimi döktüm.
altın arama şirketleri kamuoyunda imaj düzeltme işlerine çok ehemmiyet verirler, kendi sektöründe kirlilik bilançosunun azlığından bahseden ve arıtma tesislerini övmek için böyle titizlikle makaleler hazırlayan başka bir iş kolu bulamazsın. basit bir google aramasıyla istediğin seviyede teorik bilgiye ulaşabilirsin.

@CMNet Okuru
haklı olabilirsiniz ben bu konuda çok bilgim olmadığı için pek bir şey söyleyemeyeceğim netten buldum bilgi ama aradığım şey değil ben çıkan atıksuları ne yapıyorlar nasıl bertaraf ediyorlar bununla ilgili bilginiz var mı bunu öğrenmek için yazdım

biraz baktığım kadarıyla bir ödev çıkarmak için epey yeterli kaynak var
şu mesela:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

yetersiz mi? gerçi bu kaynak açıkça bir propaganda yayını şeklinde tasarlanmış ama en azından proses bilgileri kaynakçadaki kitaplardan kontrol edilip yazılabilir. tabii kaynakçadaki kitaplar ve makaleler de propaganda ve halkla ilişkiler için yapılmış yayınlar olabilir, öyle de bir ihtimal var.