• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yardımcı olur musunuz...

genç mühendis

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BİNYAPI İNŞAAT
Herkese öncelikle kolay gelsin. Mühendislik projesi konusunda hepinizden yardımcı olmasını istiyorum. Öncelikle projemin adını yazayım TÜRKİYEDEKİ ATIKSU ARITMA TESİSLERİ. Bu konuda araştırma yapmam gerekiyor fakat internette birçok arıtma tesisi hakkında tam olarak bilgi bulamıyorum.Dolayısıyla 81 ildeki arıtma tesisilerini birebir gezmem gerekir bu da imkansız. Sizden isteğim ilinizde ve/veya ilinize bağlı ilçelerde bulunan arıtma tesisleri hakkında :
1.işletim sistemi
2.teknik özellikleri
3.kullanılan prosesler gibi konularda yardımcı olmanız
örneğin arıtma tesisinde hangi havalandırma sistemi kullanılıyor mesela uzun havalandırmalı aktif çamur sistemi... gibi vs vs

Bu konuda benim ihtiyacım olan bilgi, belge ve dökümanları gerek aşağıda vereceğim msn ve google hesaplarına veya yazılı döküman olarak posta ile aşağıdaki adrese göndermeleri rica olunur.
Birde bazı illerde arıtma tesisleri proje aşamasında ve/veya inşaat aşamasında olabilir bunlar hakkında da aynı aynı şekilde bilgileri toplarlarsa sevinirim.
Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım

ÖMER SAİN
ÇEVRE MÜHENDİSİ 4.SINIF

Bu projeyi bu şekilde toparlamaya çalışman nerdeyse imkansız. Temel arıtma yöntemleri başlığı altında araştırıp illere göre dağılımlarını göstermen gibi bişiler olabilir belki. Sana tavsiyem, eğer bu işi 81 ilde yapacaksan bu şehirlerin su kanalizasyon işletmeleriyle iletişime geçmen olur.
Sadece bulunduğum ilde birden fazla sayıda arıtma tesisi var.

[uyar] Arkadaşlar sitemizde lütfen yardımların mail adresinize gönderilmesini istemeyiniz. Tüm yardımlar maillerinize gelecek ise forum neden var ki? Lütfen bu konuda hassas davranınız. Fatih ÖZCAN[/uyar]

Türkiye'deki belediyelerin aşağı yukarı sistemlerini aynıdır. Sadece bazılarında ileri arıtma vardır. Bence belli başlı 10 tane belediye arıtma tesisini incelerseniz konuyla ilgili genel anlamda fikir kazanmış olursunuz.Buna ek olarak da büyük sanayilerin endüstri arıtmasına da bakardım.Mesela Petkim gibi yerlerde farklı sistemlerde ek olarak vardır.
Yerinizde olsaydım o şekilde yapmaya çalışırdım.Çünkü tüm Türkiye de çok zordur.

@genç mühendis

Fatih bey öncelikle formda fazla yer işgal etmemek ve de bazı arkadaşların döküman tanıtım kitapçığı vs gibi belgeleri posta adresi ile göndermek isteyebilir diye düşünmüştüm. Sonuçta tabiki formda yayınlamaları hoş olur. Dediğim gibi fazla yer işgal etmek istemedim