• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yardımcı olur musunuz

hkoca

Kayıtlı Kullanıcı
:utandim:Arkadaşlar Excelde bir sorunum var; Nasıl yaptım bilmiyorum ama farklı Excel sayfalarını açınca ayrı ayrı sayfalar halinde açmıyor. Tek bir pencere içerisinde açıyor hepsini. Örneğin A dosyasını açtıktan sonra B dosyasını açtığımda yeni bir sayfa olarak değilde A dosyasını açtığı pencerenin içinde açıyor. Alt araç çubuğundada a ve b iki farklı excel dosyası olacağına tek excel dosyası oluyor. Bunları eskisi gibi farklı sayfalarda açmak için ne yapabilirim?:utandim:

bi sorunum daha var ayrıca:S bilgisayarda bazı linklere tıkladığımda internet sayfasını word olarak açıyor örneğin msn'de gelen kutusunu tıklıyorum wordde açmaya çalışıo nasıl düzeltebilirim bu durumu

Office programını kaldırıp tekrar yüklemeyi denediniz mi? Muhtemelen dosya uzantısı ayarları değişmiştir.

2. Sorun da html daosyalarını açacak varsayılan ( Default Browser )'ı word seçmişsin yada bi şekilde seçilmiş. Varsayılan browserını Explorer,Firefox yada Chrome yaparsan düzelir.

Excelde open ile açtığın dosyalar zaten dediğin gibi açılır. Pencere menüsünden yada CTRL+TAB ile açık dosyalar arasında geçiş yaparak çalışabilirsin..

İYİ ÇALIŞMALAR..

Kanki 1. soruna 2 senedir cevap gelmemiş bari ben cevaplayım ama exceldeki işini bitirmişsindir herhalde. belki bu 2 yıllık süreçte öğrenmişsindir de ama olsun bilmeyen biri varsa faydalansın. iki exceli aynı anda tek excelin içinde iç pencere olarak açabiliyorsun artık.ayrı ayrı iki excel belgesi olmuyor fakat exceli açtığında sağ üst köşede simge d.küçült,ekranı kapla ve kapat sekmesinden 2 adet göreceksin üstteki belgeyi komple kapatır altındaki içiçe açtığın belgelerden hangisindeysen onu kapatır.yan yana koymak istiyorsan da ekranı küçülte tıklayarak ikisini yanyana alabilirsin yok ben anlamadım diyorsan elifi al gel bi akşam yemeği yiyip çayı içerken konuşuruz...:D