• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yaşam döngüsü - Çevre boyut analizi

Kevser OLGUN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
lansinoh laboratories sağlık gereçleri tasarım sana. tic. ltd. şti
arkadaşlar merhaba,

14001:2015 denetimi için çevre boyutları listesi hazırladım fakat standartta geçen yaşam döngüsünün analize dahil edilmesi kısmını anlayamıyorum. elinde örnek analizi olup benimle paylaşabilecek var mı? yada konuyu anlayabileceğim standart harici bir dökümana sahip olan iletebilirse çok sevinirim.

teşekkürler

İso çalışmaları dışında ürün yaşam döngüsü analizi yapan var mı acaba ? Simopro yada Openlca

@Ozgebilgic6526
Yazılımları ile

Merhaba çevre boyutlarını , çevre risklerini , yaşam döngüsünü ayrı olarak değerlendirmek istiyorum . Rica etsem örnek gönderebilir misiniz ? çok zorlandım yardımcı olabilirseniz sevinirim .

Çevre boyut değerlendirmesi ile çevre riski ayrı yapmam gerekiyormuş konular biraz karışmış açıkçası çevre boyut değerlendirmesini ve risk değerlendirmesini ayrı yapmak istiyorum .

@Fundagül Ergüven
Ayrı da yapabilirsiniz. İkisini birlikte de yapabilirsiniz ancak size tavsiyem boyut ve risk değerlendirmesini beraber yapmanız. Hem takip açısından kolay olur hem de neyin ne olduğunu görmüş olursunuz.

Emine Hanım Merhaba,
Dosyalarınızı inceledim. Öncelikle paylaşımınız ve bilgilenmemize yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Aklıma takılan bir konu var. Çevre boyut tablosunda hesaplanan risk derecesi ile risk-fırsat tablosunda hesaplanan risk derecesi aynı mı? Yani tek bir prosedür üzerinden mi takibi yapılıyor? Yoksa ayrı ayrı mı prosedürler oluşturmalıyız?

@Melih Coşar
Sevgili Yöneticim, uyardığınız için teşekkür ederim. Bir an dalgınlığıma gelmiş. Ancak buradan hep paylaşım yapıyorum. Ama ceza verirseniz hiçbir şey diyemem :)