• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yatay geçiş yapmak isteyenlere ufak bir yazı

Uğur Balbay

Kayıtlı Kullanıcı
Üniversitelerin Yatay Geçiş olanakları hayatınızı değiştirebilir... Lise yıllarında üniversiteye kapak attım mı sonra rahatım düşüncesi, sonrasında ya varya bir yatay geçiş yada dikey geçiş yapsam rahatım düşüncesine döner; sonrasında ise bu kısır döngü hayatın cilvesi olarak aynı umutları bize aşılamaya devam eder. Ben de Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde okurken hatta orayı yazarken Yatay Geçiş düşüncesiyle yazmış bir öğrenciydim. Sonrasında sıkı ve düzenli bir çalışma ve her iki okulda geçilen İngilizce muafiyetleri sınavları ile Türkiye’de tek kişilik yeri elde ederek, Marmara Üniversitesinde eğitimime devam etme hakkında sahip oldum, hem de hiç sene kaybı yaşamadan. Yatay Geçiş sonrasında birçok arkadaşımız benimle bu konuda fikir alışverişinde bulundular. Tabiki de olay o kadar kolay ve tospembe değil ancak imkansızda değil. Benim gibi hem gurbette öğrenci evi arayıp, yurtlarda kalırken ders çalışıp, bir de ekstra farklı işlerde çalışırken okuduğunuz okuldan evinize haftada 4 5 kere gitmeyi göze alabiliyorsanız eğer denemekte fayda var. Üstelik ben bunları sadece 1 kişi alınacağı zaman deneyip başarmıştım. Şimdi ki kontenjanlar oldukça artmış durumda. Benim alanım olan, Çevre Mühendisliği şu anda 2010-2011 Lisans Programı için 5 kişi kabul edeceğini açıkladı. Daha fazla ayrıntılı bilgi ve diğer bölümlerin kontenjanları için lütfen
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Bol şanslar, kendinize inanın yeter...

Başarılar ...