• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yemeklik yağa litre başına 10 Kuruş atık yağ vergisi

Millet daha paralı poşeti sindirememişti :) ki yemeklik yağa 'atık yağ' vergisi geldi.
Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, paralı poşet uygulamasına ilişkin kanunla yemeklik yağ için de litre başına 10 kuruş atık yağ bedeli getirildiğini belirtti.

Tahminim sıradaki vergi kuru fasulyeden "doğal" gaz vergisi :p Ne yapalım vergi kaçınılmaz, artık eğlenmemize bakalım bari :) Sizin tahminlerinizi de alalım, sıradaki vergi konusu ne ola ki?

@Beril Çataltepe

Fikrini paylaşıyorum, çok uzak değil gibi duruyor. Sera Gazı Salınım Vergisi gayet güzel bir kılıf bunun için.

Bu ne kadar doğru bilmiyorum fakat doğru da olsa yanlış da olsa, vergilerin büyük bir kısmı halkı gerçekten çok zorlamaya başladı.

Bence bize müstehak...Toplumlar hakettiği şekilde yönetilir..biz de hala tepki vermediğimize göre haketmişiz demektir :) Yakında yaşayıp yer işgal ettiğimiz için yaşam vergisi bile alınabilir :)

Her şekilde etkili bir sözdür. Kimi toplumlar hak ettiği gibi yönetilirken, kimi toplumlar da hayal ettiği gibi yönetiliyorlar. Hadi hak ettiysek bunun farkındayız ama böyle yönetilmeyi hayal edenler varsa, işte o zaman durum vahim. Neyse gideyim de kahve içeyim. Kahveye de çok zam geldi bu arada ama ben hep 50 liralık aldığım için neyseki zamlar beni pek de etkilemedi.