Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni çevre ve şehircilik bakanımız

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında Gülin Ç. tarafından paylaşıldı.

 1. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Mehmet Özhaseki (1957, Kayseri), Türk siyasetçi. 1998-2015 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptı. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Kayseri milletvekili seçildi. Ancak seçimden sonra 45 gün içerisinde hükümet kurulamadığı için Cumhurbaşkanının anayasal yetkisini kullanmasıyla tekrar seçimlere gidildi. 1 Kasım 2015 seçimlerinde de yeniden Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri milletvekili seçilmiştir.
  İlk ve Orta öğrenimini Kayseri'de gördü. Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandı. Buradaki eğitimini tamamlamadan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi.
  27 Mart 1994 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Melikgazi Belediye Başkanlığı seçildi. 23 Haziran 1998 tarihindeKayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na belediye meclisi üyeleri tarafından son 11 ayı doldurması için seçildi. 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. AK Parti'den milletvekili adayı olabilmek amacıyla 10 Şubat 2015 tarihinde görevinden istifa etti.[1] 7 Haziran 2015 yapılan genel seçimlerde Kayseri milletvekili seçildi. Kayserispor ve Kayseri Erciyesspor Onursal Başkanıdır. Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesidir. 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısıdır. 24 Mayıs 2016 tarihinde kurulan 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na getirilmiştir.
   
 2. tayfun aydın

  tayfun aydın CMNet Üyesi

  Çevre Mühendisliği mesleğimiz için inşallah hepimiz için hayırlı olur.
   
  Merve Akgül ve Gülin Ç. bunu beğendi.
 3. burhaneddin

  burhaneddin CMNet Üyesi

  Hayirli olsun, ne diyelim insallah cevre bilinci yerinde bir bakandir.Su bakanligin basina cevre haricinde tum mesleklerden yonetici geldi.
   
 4. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na şehircilik kısmından, oraya da yerel yönetim bilgisinden dolayı layık görüldüğünü düşünüyorum. Her zamanki gibi çevreyi düşenen bir 'bakan' olacağını da sanmıyorum. Hayırlısı olsun ne diyelim..
   
  Merve Akgül ve Gülin Ç. bunu beğendi.
 5. Hüseyin Tezcan

  Hüseyin Tezcan CMNet Üyesi

  Mütteahitlerle iyi anlaşacak bir bakanımız oldu. Bakanlığın "Çevre" kısmıyla yakından uzaktan alakası olduğunu düşünmüyorum. Hakkımızda hayırlı olsun.
   
 6. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Bizim Bakanımız olmayacağı kesin.Ah Veysel Hoca bırakamadın şu Orman Su'yu...
   
  Merve Akgül bunu beğendi.
 7. FERHAT ELÇİ

  FERHAT ELÇİ CMNet Üyesi

  Bizim devletin ne zaman çevre ile işi oldu ki onlar genellikle şehircilik kısmı ile ilgileniyor hani Avrupa bizim köprüleri kıskanıyor ya o mesele
   
  hersanlioglu ve Gülçin Doğan bunu beğendi.
 8. gülay

  gülay CMNet Üyesi

  G.Doğu da terör mağduru şehirlerin (şehircilik) yeniden inşaası ilk icraatı olacakmış.
  Çevre bekler biraz daha.
   
  Merve Akgül bunu beğendi.
 9. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Öncelikle terörü engelleseler, böyle ekstradan işgücü gerektirecek konularla uğraşmak zorunda kalmazlar ve "çevre" konusuna daha fazla zaman ayırabilirler belki ama olsun, hayırlı cumalar!!
   
  Merve Akgül, Zeynep Öneş ve gülay bunu beğendi.
 10. FERHAT ELÇİ

  FERHAT ELÇİ CMNet Üyesi

  Ne yani koskoca devlet iki iş birden yaramıyor mu atamaların terör adı altında yapılmaması çocukça bence bu dönemi de terör bahanesi ile yapmamak bence hadi doğru sayalım daha önce ne vardı ....
   
 11. H. Mustafa Pekçetin

  H. Mustafa Pekçetin CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Belediyecilikte Kayseri Modeli diye bir tabir kazandırmıştır literatüre...
  Belediyecilik, sosyal, kültürel, ekonomik, çevreci, yenilikçi her türlü sıfat tamlamasıyla hayat bulmuştur Kayseri'de.
  O yüzden Haseki, 5 dönem başkan seçilerek rekor kırmıştır.
  Kayseri, planlı yapılaşmada öncü olduğu gibi, Çevreci yaklaşımda da öncüdür. Atık Yönetimi'ni yıllardır iyi seviyelerde uygulayan, hava kalitesini iyi seviyelere çeken, arıtmada örnek gösterilen İleri Biyolojik arıtma tesisini de ilk kuran belediyelerdendir. Düzenli Sanayileşme ile hava, su, gürültü, atık yönetimini de başarılı şekilde yönetmektedir.
  Demem o ki hiçbiri birbirinden bağımsız değildir. Bu sayılanları 17 yıl gibi bir süre her kesimin takdirini toplayarak başarılı bir şekilde yönetmiş bir başkan sadece Şehir değil Çevre Bakanlığını'da inşaallah layıkıyla yapacaktır. En önemlisi de iyi bir ekip kuracağına veya ekibini iyi çalıştıracağına inanıyorum. Bunca yıllık B.Başkanlığı tecrübesi de bunu gerektirir.

  KASKİ - Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü
  Arıtma çamurundan gazını, gazından elektriğini, elektriğinden ısınmasını...İşlenen çamurundan gübresini üreten bir tesis.. Türkiye de ilklerden...
  Geri dönüşümün adresi melikgazi,

  Saygılarımla,
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...