Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeni Kurulmuş Tesis

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erman Şenyürek tarafından paylaşıldı.

 1. Erman Şenyürek

  Erman Şenyürek CMNet Üyesi

  Arkadaşlar yeni kurulmuş ve faaliyete geçen ve ÇKAGİLHY Ek-1 Listesinde yer aldığını düşündüğünüz bir tesisin danışmanlık işini aldığınızda nasıl bir yol izlerdiniz?
   
 2. 1.Tesisi kapsamlı olarak gezer ve foto çekerim
  2. ÇKAGİLHY Ek-1 Listesinde yerini belirlemek ve çevre izin konularının tespiti için il müd. görüş sorarım
  3. ÇED raporunu incelerim
  4. Tesiste oluşan ve oluşabilecek atıkları tespit ederim
   
 3. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Önce Bir tablo hazırla kendine ,Danışmanlık oldugunuz için elinizde vardır yönetmeliklere göre bir tablo,Başlıklar şöyle olabilir İş yeri açma çalışma ruhsatı,işletme belgesi,yapı izni,Çed değerlendirmesi,Hava emisyonları,Ek-1 oldugu için emisyon kısmını işde bacalar ,tesis içi toz gibi alt başlıklara ayırabilirsin,Atıksu,yeraltı suyu,toprak kirlilği,atık yönetimi ,pcb gibi başlıklarda giriş yapar bir tarafa mevzuatta istenileni diğer tarafa tesisde bu yönetmelikler dahilinde mevcut durumu yazarsın.Böylece tesisle ilgili yasal sureci takip daha kolay olur tabi tesisde ilk gittğinde yasmurunda dediği gibi fotograflandırmak şart.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...