• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni lpg sorumlu müdürlük yönetmeliği fiyat politikası

Nurullah Özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAZÇEV ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZM.ENERJİ İNŞ. SAN VE TİC LTD ŞTİ.
Arkadaşlar Yeni yönetmeliğe göre artık tek bir tesise bakabiliyoruz hepimiz biliyoruz acaba yeni fiyatlarda ne kadar yükseltmeyi düşünüyorsunuz :)

Onu anladım da hani bizim üzerimizden danışman firmaya kesecekse ve danışman firmada değil de başka bir sektörde çevre görevlisi olarak çalışıyorsak ki ben öyle çalışıyorum, ozaman bir danışman firmayla anlaşmamız mı gerekecek bu fatura konusunda onu merak ediyorum ? :)

canım ya tahminim öyle hiç bir danışmanlık firması anlaşmaz gibime geliyor ama sen yinede bir araştır, danışman firma seninle bir bağı yok sgk nı filan yatırmıyacak ya o iş olmaz gibi

Anlamadığım bu lpg otogaz sorumlu müdür işini ekstra olarak yapanlar varmış sadece bir yer alabiliyormusuz bu sekilde mi oluyor beni bilgilendirir misiniz?

Birde şöyle birşey duydum çevre görevlisi olarak çalışıldığında ekstra olarak yapılamayacağına dair bu dogru mu acaba?

Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık firmaları ile ilgili yönetmelik değişti kısa bir süre böyle bir karar alındı ama şu an sorun yok

Bir yerde çalışıp çalışmama gibi herhangi bir ayrım yoktur. Yönetmelik gayet açık ve nettir.

Sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu
MADDE 13 – (Değişik:RG-9/1/2014-28877)
(1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.

Yönetmelikteki bu madde kapsamında herkes 3 istasyona kadar bakabilir.
Bir de fatura falan kesmeye gerek yoktur. Danışman firmanın sahibi olsanız dahi LPG istasyonu sizi sigortalayabilir. Eski SGK yönetmeliği kapsamında bağkurlu olan bir kişi tekrar ssk'lı olamıyordu onun için fatura kesiliyordu. Ancak şu anda ssk yapıldığı anda bağkur düşüyor.

@Murat Akyüz

Murat bey lpg sorumlu müdürlük yönemeliğinde yok fakat nedense ÇMO kabul etmiyor. Neticede belge alımı/ vizesi işlemleri ÇMO dan yapılıyor.

Arkadaşlar ÇMO'nun düzenlediği LPG sorumlu müdürlük eğitimi var 3 günlük, ona katılmak için odaya kayıt olmamız gerekiyor mu bunun için ?

Bir de MMO'nın düzenlediği eğitim var acaba ona katılabiliyor muyuz ? Yoksa bu eğitimlere sadece CMO'dan mı katılmamız gerekiyor ?

@anakinskywalker

Odanın eğitimine katılmak kesinlikle şart ve imza atabilmeniz için odaya kayıtlı olmanız lazım. Çünkü size ait bir kaşe gerekiyor ve bunuda ancak CMO'ya kayıt olarak alabilirsiniz. Eğitim konusundada böyle bir imkan sunarlar mı onu bilemiyorum, odaya bir sormak lazım.

Sanırım belge alabilmek için odaya kayıt olmam şart ama sadece eğitim için kayıt olmam şart değil.

@Abdulkerim Doğam

Yani mantıklı, Ben MMO'dan eğitime katılıp belgemi ÇMO'dan alabilirim o zaman. Çok teşekkür ederim.

@anakinskywalker
Ben şimdi tekrar baktım odanın mevzuatına, eğitime katılabilmeniz için odaya kayıtlı olmanız şart, ancak eğitime katılacağınız aşamada farklı bir odanın programına katılabilirsiniz, neticede tüm eğitimleri veren TMMOB ve eğitimin formatıda aynı.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

TMMOB‘ye bağlı Oda üyeleri için Oda üye kimlik kartı fotokopisi ve Oda üye ödenti borcu olmamak,

§ Belgelendirme ücreti ödenti makbuzu

Iyi gunler aarkadaşlar ben ttıbbi Atık tesisinde çevre Müh. Olarak cçalışıyorum . Ve bugünbana bi ppetrol istasyonundan teklif geldi . Ancak daha önce hiç çalışmadım ne yapmam gerektiği konusunda istasyonda çalışan arkadaşlarımız yardimci olabilir mi :(

Acil yardıma iihtiyacım var

merhaba arkadaşlar, merak ettiğim bir konu; çevre görevlisi olarak bir işletmede çalıştğmz zman, lpg sorumlu belgemizi de başka bir yerde yani petrol istasyonunda çalıştırabiliyor myuz? sigorta işi nasıl oluyor?