• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni mezunlar için öneriler

Görkem ÖZÇELİK

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
YILPORT KONTEYNER TERMİNALİ VE LİMAN İŞL. A.Ş.
Ben çevre mühendisliğinden mezun oldum.Enerji kaynakları üzerine yüksek lisans yapmaktayım.TMGD belgem var. Çevre görevlisi daha henüz yok. İSG uzamnlık eğitimi bu yaz alacağım.
Sizlerden ricam yeni mezun bu kadar belgesi olan bizler için önerilerinizi nelerdir iş hayatı için

2015 haziran ayında mezun oldum, çevre görevlisi belgesini aldım, isg eğitimi alıp (sınavda geçemedim,aralıkta geçerim umarım) , TMGD eğitimi aldım ve geçtim. ne yaparım nasıl yaparım derken Muğla da bir maden işletmesinde çalışan maden mühendisi arkadaşımdan çevre görevlisi ve tmgd olarak bir mühendis aradıkları haberi geldi. görüşmeye gelebilirim haberi versemde tabi ki de en büyük engel 250 kadar erkeğin çalıştığı işletmeye bayan olarak gitmemdi (BENİM DEĞİL İŞLETME SAHİPLERİNİN AÇISINDAN PROBLEMDİ) ekmek neredeyse memleket orasıdır der ve giderim çalışırım, çalışmaktan yılmam. ancak ülkemizde çalışmak ya almadığın (alamadığın) belgeler, ya askerliğinden,ya bayan olmaktan, ya da ileri seviye İngilizce (Almanca,Fransızca vs.) bilmediğinden zor!!
aldığınız belgeler üzerinden çalışıp gelişmeyi düşünmüyorsanız bence o eğitimlere katılmayı,eğitim parası,sertifika parası vermeyi bir kez daha düşünün derim. çünkü sertifikaların belli geçerlilik süresi var..
tmgd eğitimi alırken çok eğlenmiş ve bu işi yapmak istemiştim hala istiyorum. ancak evde oturmanın ve yaptığım hiç bir başvuruya geri dönüş olmamasından dolayı çok bunalmıştım ve ilk gelen fırsatı değerlendirdim.. şuan TAT çalışıyorum ve amacımın çok dışındayım.. ancak burası babamın yeri değil, işi öğreniyorum diye kimseye köle olma niyetinde değilim, elbetteki çalıştığımın karşılığını (çok ya da az demeden) alıyorum. sadece onlardan öğrenmiyorum oturup her fırsatta yönetmelik okuyorum,aklıma takılan her kelimeyi araştırıyorum, bu site sayesinde tanıdığım yardımsever ve bilgisini paylaşan insanlar var onlara sorularımı yöneltiyorum ve çok açıklayıcı cevaplar alıyorum. öğreniyorum ve öğrenmek için çabalıyorum..her şey kişinin başarmayı ne kadar istediği ile alakalı diye düşünüyorum.