• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni yönetmelik ilk kurbanını verdi!

OSMAN EROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Aydınlar İzabe Geri Dönüşüm İnş. Nak.Tic. San.Ltd. Şti
Evet Ocak ayı itibarı ile yeni yönetmeliğin sebep olduğu nedenlerden dolayı işimden oluyorum..

Şu an danışmanlığını yaptığımız 62 tesisimiz var..yeni yönetmeliğin:

Madde (8) ÇKAGİLHY’nin EK-1 ve EK-2 listelerinde yer almasına rağmen yetkili makam tarafından çevre izninden muaf olduğuna ilişkin görüş verilen işletmelerin çevre görevlisi bulundurmaları zorunlu değildir.

maddesi gereği 54 tesisimizin çevre görevlisi bulundurma zorunluluğu bitiyor..ben de mecburen işimden oluyorum.

Bu yönetmeliği yayınlayanların hiç birine hakkımı helal etmiyorum..inşallah benim düştüğüm durumdan daha beter olurlar..

ama diger bir maddede de bu var...

5 inci maddenin 3-7 nci fıkralarında yer alıp Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer almayan işletmelerin her biri bir puan olarak değerlendirilir.

@Tolgay Doğan

fakat tolgay bey madde 8'de Ek 1 ve Ek 2 listesinde yer almasına rağmen çevre izinlerinden muaf olan tesisler diyor. sizin bahsettiğiniz Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer almayan işletmeler. yani liste dışı..

saygılar..

@Olgaç Sürmelihindi

valla olgaç bey saçmalık ama yönetmelik öyle diyor. muaf olan tesisler kendi başının çaresine baksın diyor. yapacak bir şey yok..

@Tolgay Doğan
çevre görevlisi bulundurma zorunluğu olmadığı halde, anlaşma yapılan tesisiler 1 puan olarak değerlendirilecek.

çevre izininden muaf olduğuna dair yazısı olan tesisler anlaşma yapmak istemiyor. Benimde çalışmış olduğum tesislerin çoğu çevre iznine tabi değiller ama bunun yanında bir çok eksiklikleri bulunuyor. örneğin ÇED, tehlikeli atık beyanları- transferleri vb. şekilde sıralayabiliriz. bunları işletmecilere iyi bir şekilde anlatılması gerekiyor. olayın sadece çevre izni ile alakalı olmadığının bilincinde olurlar ise bakış açısı değişiyor ve bizlerde işlerimizi daha rahat yapabiliyoruz.

Sanki çevre izninden muaf olan tesislerde hiçbir atık oluşmuyor. Madde 8'i hangi akla hizmet koydular bu yönetmeliğe ben de anlamış değilim zatenn...

@Fatih Özcan

Çok teşekkür ederim Fatih Bey..İnşallah kendi mesleğimi yapabilirim..bekleme gibi lüksüm yok..En kısa sürede iş bulmam gerekecek..İnşallah ben ilk ve son olurum..

Saygılarımla..

@Gülay Kudret Birdal

Diyorsun da Gülay, Yönetmelik 1 Ocak'ta yürürlüğe girecek. Daha yürürlüğe girmeden mi çıkardılar işten?

Vicdansızlık bu..Üzüldüm :(

@Didem Çelebi

teşekkürler Didem Hanım..Nasip bu kadarmış..Hakkımızda hayırlısı neyse o olur İnşAllah..

@Didem Çelebi
Çevre mühendisleri artık iş güvenliği uzmanı olarak çalışamıyormuş.Kusura bakmayın ama bizim lisans işlerimiz var zaten danışman firmadan 750 tl ye osgb den de 500 tl ye (risk analizi hediyesi) teklif var.siz bizim için masrafsınız hadi güle güle :Daçıklama çok net oldu sustum kaldım.

@osmankaptan55
ne acı ki bu aklı veren bir danışmanlık firması

yi
@Gülay Kudret Birdal

yine meslektaşın yaniii :SS::S gülaycım üüzldüm adına. bu yönetmeliğin kötü yanlarııı işte ne yapcaksın :( ne yapacağız arkadaşlar????

@Gülay Kudret Birdal

Gülay Hanım bu zihniyete söyleyebileceğim tek şey.. YAZIKLAR OLSUN..

BÜYÜK İŞLETMELER BÜYÜDÜKÇE BÜYÜSÜN...KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELER DE EZİLDİKÇE EZİLSİN ANLAYIŞINI BENİMSEYENLERE DE YAZIKLAR OLSUN..