• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeni Yönetmelik Yayımlandı...

@Beril Çataltepe
Odanın Amaçları
Madde 6 .........
3.) Çevre mühendisliği hizmetlerinin kanun, tüzük, yönetmelik, tebliğ, standartlar ve şartnameler açısından uygunluğunu denetlemek ve hizmet sürecinde meslektaşlar arasında haksız rekabeti önlemek ve buna ilişkin düzenlemelerin sağlanması yönünde çalışmalar yapmak,

Bu maddeyi gören yok ama :)

@Uğur Can ha şuna karşı değilim odaya üye olunması zorunlu kılınır, bunu çevre şehircilik bakanlığı da destekleyip arkamızda durur oda da çevre mühendisi için taban bir ücret belirler bakanlıkta işverenlere böyle bir zorunluluk getirir o zaman başım üstüne hemen gidip üye olurum.

@Yağız Özgören Odanın belirlediği bir asgari ücret var sözde ama uygulanıp uygulanmaması umrunda değil. Tabii devlet de bunu zorunlu kılmadığı sürece hiçbir işverenin de umrunda değil, bu meblağın yanından bile geçemiyoruz. :D

ScreenHunter_03 Aug. 02 16.06.jpg

@kubraeren cümle anlamı her yere çekiyor.... Ama yasak olsa direk yazarlardı... başka işte tam zamanlı çalışmadığım diye de taahhüt var... başka bir işte veya kendi iş yerinde mesai yapabilirsin demek bu da...
İş miktarı da derken puanı kastediyor bence çünkü belgesini kullandıranın belgesini askıya alıyorlar ama onun yerine giden çevre mühendisine ceza uygulamıyorlar bunun önünü açmak için bu madde eklendiğini düşünüyorum. Yine sormakta fayda var tabi :)

odaya üyeydim hiçbir faydasını görmeyince 4 kere başvuruda bulunup en sonunda bütün borçlarımı ödeyip ayrıldım bu güne kadar ödediğim paralar haram zehir zıkkım olsun bu mesleğe hiçbir faydası olmayan insanların tüm giderlerini ben ve benim gibi asgari ücretle çalışanların ödemeleri sadece beni mi rahatsız ediyor ? şimdi kesin birisi çıkıp ya efendim yok işte aylık 16 tl bi paket sigara parası yok yıllık 192 lira veremiyor musun ? diyeceklere hemen hesap numaramı yollayayım bana da yollasınlar sokağa atacak paraları varsa ...
beni rahatsız eden bir diğer hususta başka bir yerde çalışamama durumu benden bunu istiyorsan eğer bana minimum mühendis maaşını ver daha sonra benden başka bi iş yapmamamı iste . özel sektörün durumu ortada hepiniz çok büyük kurumsal yerlerde yada kamu da mı çalışıyorsunuz bilmiyorum ama piyasa hiç öyle değil .
bence hep birlikte ortak bi metin hazırlayıp cimere yazalım bi an önce bu durumu düzeltsinler . saçma sapan yönetmelik ve uygulamalar ben mesleğimi yapabilmek için ne diye belge alıyorum ne diye odaya üye oluyorum ? neresinden tutsan elinde kalıyor

@Havva A. Merhabalar ,

@MLK gndz de dediği gibi öncelikle e-imza veya mobil imza edinin.
Daha sonra Entegre Çevre Bilgi sisteminden giriş yaparak şahıs uygulamaları ve yeterlilik üzerinden çevre görevlisi başvuru diyerek ilerleyin
İstenilen bütün bilgi ve belgeleri yükleyerek başvurunuzu imzalayıp gönderin.
Daha sonra sizin için bir referans numarası gelecek bu numara üzerinden HALK bankasına elden ücreti (350 tl ) yatırıp tekrar imzlayın .
Sonra belgeniz size ulaşacaktır.