Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yenileme belgeleri

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında f.merve tarafından paylaşıldı.

 1. f.merve

  f.merve CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,
  çevre izni almış olan bir firma isim değişikliği nedeniyle lisans yenileme başvurusunda nasıl bulunacak?Bakanlığın çevre görevlisi ve çevre izinleri sayfasında izin belge yenileme kısmında istenen belge yenileme dekontu nedir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
   
 2. privateboy

  privateboy CMNet Üyesi

  Arkadaşlar endüstriyel (400 m3/gün) ve evsel (50 m3/gün) arıtması olup; atıksu deşarj konulu yeni çevre izni almış bir tesis, çevre iznini aldıktan birkaç ay sonra ek bir evsel arıtma (50 m3/gün) tesisi daha kurduğunda çevre izni süreci başa dönermi. bilen var ise bilgi verebilir ise sevinirim.
   
 3. Gül Can

  Gül Can Çaykur Sevdalısı CMNet Üyesi

  Günaydın, belgeyi yenilemek için tekrar belge ücreti yatırılması gerekiyor bildiğim kadarıyla..

  Çevre izni alırken mevcut bulunan durumlar değiştiği için başvurunun da yenilenmesi gerekiyor diye biliyorum..
   
 4. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  belgenin tekrar imzalanacağı için sizden belge ücreti istenmektedir. çevre izin süreciniz kaldığı yerden devam edecektir.
   
 5. f.merve

  f.merve CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim.Mahmut Bey bakanlığın sayfasından müracaat yeterli oluyor değil mi?İstenen taahhütname,ticaret sicil gazete ve belge yenileme dekontunu yüklemek yeterlidir umarım:)

  Bir de taahhütnameden kastı nedir? 3194 göre GFB alma aşamasındaki taahhütnameyi tekrar düzenlememizi kastediyor değil mi?
   
 6. sevgi barış

  sevgi barış CMNet Üyesi

  çevre lisans belge ücreti ne kadar..ayrıca kapasite raporu değişirse yeniden mi alını,bilgilendirebilir mizinz..
   
 7. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

 8. oknt

  oknt CMNet Üyesi

  Tabi olunan izin ve/veya lisans konusuna göre belge ücretleri değişmektedir. Bakanlığın ilgili dokümanı : http://www.csb.gov.tr/db/donersermaye/editordosya/Birim Fiyat 2016 (11_04_2016).pdf

  Kapasite raporu değiştiğinde, Çevre İzni alındığı tarihteki kapasite raporu ile karşılaştırma yapınız.

  Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği Madde 11
  (2) Çevre izni veya çevre izin ve lisans alma süreci aşağıdaki belirtilen değişikliklerin gerçekleştirilmesini müteakip 30 takvim günü içerisinde yeniden başlatılır.
  a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
  b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,
  c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,
  ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin veya toplam yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması veya artış miktarının bu Yönetmeliğin Ek-1 Listesi kapsamında yer alması.

  Yönetmelikte belirtilen durumlardan biri mevcutsa yenileme başvurusu yapılmalıdır.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...