yer altı suyu analizi

Ebru Uysal

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
24 Mayıs 2011
Mesajlar
23
Beğeniler
0
#1
Merhabalar,
Yer altı suyu analiz sonuçları hangi yönetmeliğe göre değerlendiriliyor ? Su kirliliği yönetmeliğine baktım ancak laboratuvarda analizi yapılan parametreleri bu yönetmelikte bulamadım. Bilgilendirirseniz sevinirim.
 

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
10 Mart 2009
Mesajlar
188
Beğeniler
59
Şehir
Kayseri
#2
Cevap: yer altı suyu analizi

hangi amaçla kullanacağınız önemli.
İNSANİ TÜKETİM AMAÇLI SULAR HAKKINDA YÖNETMELİK >
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.


yukardaki yönetmeliğe göre:
Madde 47 - Kaynak suyu ve içme suyu tesislerinde dolumu yapılan suyun günlük analizini yapmak amacıyla, su analizi yapabilen laboratuvar teknisyeni veya laboratuvar konusunda eğitim almış ön lisans veya lisans düzeyinde bir teknik elamanın sorumluğunda total jerm, koliform, F. koliform, E. coli, nitrat, nitrit, amonyak ve pH parametreleri yönünden analizleri yapılacak bir laboratuvar bulunmalıdır. İşletmeciler kaynak suları ve içme sularına ait analiz raporlarını her parti için dosyalarda saklamakla mükelleftir. Üretilen parti miktarı işletmeciler tarafından kayıt altına alınır.

Ancak parametreleride görmek istiyosanız TS-266 ' ya bakmalısınız.
 

Ebru Uysal

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
24 Mayıs 2011
Mesajlar
23
Beğeniler
0
#3
Cevap: yer altı suyu analizi

Teşekkürler..
 

Yukarı