Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşil gelecek projesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Pınar Pelit Demir tarafından paylaşıldı.

 1. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Dünyamızın geleceği bizim elimizde, iki kere düşünün!!!

  Keşfi çok daha eskilere dayansa da kağıt kullanımı, 19. yüzyıldan başlayarak hayatımızda büyük bir öneme sahip olmuştur. 20. yüzyılda ülkelerin gelişmişliğinin tüketilen kağıt miktarı ile doğru orantılı olduğu görüşü kabul görmüştür. Bu yüzyılda, özellikle gelişmekte olan ülkelerin kişi başı kağıt tüketimi hızla artmış ve 21. yüzyıla girildiğinde dünya genelinde yılda 300 milyon ton kağıt tüketilir hale gelmiştir.

  Bu büyük miktarın ciddi bir kısmı, halen gelişmiş ülkeler olarak sınıflandırılan ülkelerde tüketilmekte olmasına rağmen, 21. yüzyılın başından itibaren görüş tersine dönmüş ve gelişmişliğin göstergesinin artık kağıt tüketiminin azaltılması ile paralel olduğu fikri hakim olmuştur.

  Türkiye'de, bir ofiste kişi başına tüketilen kağıt miktarı 0,7 kg/gün, yani ortalama 140 sayfadır. Finans merkezlerinde ve bankalarda kişi başına tüketilen kağıt 0,9 kg/gün, yani 180 sayfadır.(1)

  Özellikle işyerlerinde, kağıt tüketiminin sadece %1 oranında azaltılması ile, her yıl binlerce ağaç kurtarılabilirken, bu sayede hem tasarrufu yapan işyerinin giderleri düşürülebilecek, hem de çevresel açıdan birçok sıkıntı ile mücadele eden dünyamızın yükünü biraz olsun azaltılabilecektir.

  Siz de, sonraki nesillerin bize emaneti olan çevremiz ve hepimizin geleceği için harekete geçebilir, tüketilen doğal kaynakları korumaya yönelik bir adım atabilirsiniz.

  Unutmayınız ki, tasarruf ettiğiniz her bir sayfa kağıt ile, hem ormanlarımızı korumaya, hem de bu kağıdın üretilmesi esnasında ortaya çıkan çevre kirliliğinin, su ve enerji tüketiminin azaltılmasına katkıda bulunmuş olacaksınız.

  Konuya http://www.cbksoft.com/green_future.aspx?SID=1 linkinden ulaşabilirsiniz.
   
  Şeyma Huyut Eyigün bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.