• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yeşilay - yeşil dedektör uygulaması # kapalı mekanlarda sigaraya son!

Merhaba,

Çevre mühendisleri olarak asıl işimiz doğanın ve çevrenin bütünlüğünü korumak olsa da, insan sağlığını tehdit eden ve 2008 yılında çıkan kanunda da açıkça belirtilen "kamuya açık alanda sigara içme" durumlarının, her şeyden öte bir vatandaş olarak önüne geçmemiz gerekiyor. Bu hususta Yeşilay tarafından geliştirilen, çok faydalı bir uygulama mevcut; YEŞİL DEDEKTÖR.​

Uygulamayı Nasıl İndirebilirim?
Uygulamayı akıllı telefonlarınızda kullanmak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz:
Android İşletim Sistemli Cihazlar:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

iOs İşletim Sistemli Cihazlar:

Uygulama Nasıl Çalışır?
Uygulamayı indirdikten sonra öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt esnasında, uygulamayı kötüye kullananların önüne geçebilmek adına; İsim, Soyisim, E-Posta Hesabı, Doğum Tarihi, Cinsiyet ve Cep Telefonu bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir.

Bilgilerinizi tamamladıktan sonra uygulamayı kullanmanıza izin verilmektedir. Uygulama içi birkaç görüntü ile nasıl bildirim yapabileceğinizden de bahsedelim.​

1-Uygulama Giriş Sayfası

1-Uygulama Giriş.jpg

2-Mekan Seçimi (Listede Bulamadım Seçeneği Mevcut)

2-Mekan Seçimi.jpg

3- Listede Bulunmayan Mekanlar İçin Elle (Manuel) Mekan Girişi
3-Elle Mekan Girişi.jpg

4- İhlal Bildirme Sayfası
4-İhlal Bildirme Sayfası.jpg

5- Bildirim Durumu Sorgulama Sayfası
5-İhlal Bildirim Durumu.jpg

Uygulamanın son derece faydalı olduğunu ama doğru kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Bir de tavsiye, şikayet edeceğiniz mekanda fazla bulunmayın ve münakaşaya girmeyin. Olayı tespit ettiğinizde şikayeti basın gitsin. Hiçbir şey sağlığımızdan daha değerli değil ve maalesef bunu ancak kaybettiğimizde anlıyoruz.

Uygulama Resmi Web Sitesi

Uygulama Resmi Tanıtım Videosu

Moderatörün son düzenlenenleri: