Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yetkilendirilmiş kuruluşla çalışılmaması durumu

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Arıkan17 tarafından paylaşıldı.

 1. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  Merhaba
  Firmamın ambalaj bildirimleri düzenli olarak yapılıyor. Ama geçmiş yıllar dan birikmiş yüklü miktarda belgelendirilmemiş ambalajı var. Yani biz bakanlığa bildirmişiz ama yetkili kuruluşa toplatılması için ödeme yapmamışız. Bu durumda firmam çevre kanunun 20. maddesi g bendinden sorumlu olarak cezalandırılır mı? Eğer cezayı öderse ambalajları piyasadan toplatma yükümlülüğü ortadan kalkar mı çünkü cezai yaptırımdan daha fazla toplatılması gereken ambalajı var firmanın. Firmanın yükümlülüğü nedir bu durumda.
   
 2. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  Cezayı ödediğiniz zaman yükümlülüğünüz kalkmıyor. Hem cezayı ödüyorsunuz hemde belgelendirmeyi yapıyorsunuz. O yüzden belgelendirmeyi yapmanızı tavsiye ederim.
   
  Arıkan17 bunu beğendi.
 3. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  Peki bakanlıkla konuşsak indirim yapılma gibi bir ihtimal var mı? Çünki Firma kötü niyetli değil beyanlarını düzenli olarak yapıyor. O para ödemek firma için büyük yük oluşturmakta.
   
 4. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  Yetkilendirilmiş kuruluşla pazarlık yapmanız gerekmekte ya da ambalaj belgelendirmesi yapabilen tat ile görüşmeniz lazım
   
 5. deryak

  deryak CMNet Üyesi

  Evet durum böyle. Benim bildiğim bir kağıt firması var. Bunun dışında belgelendirme yapabilen TAT firmalarına nasıl ulaşabiliriz. Bilginiz var mı arkadaşlar?
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.