Yıkılan Binalar Kaldırım Olacak

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
251
#1
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında 7 milyon binayı elden geçirecek. Tüm binaların doğaya hiçbir atık bırakmayacak şekilde dönüştürülmesi hedefleniyor. Çıkan moloz ise kaldırım ve yol olacak.


slide.jpg


Türkiye tarihi dönüşüme hazırlanırken; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşümde ortaya çıkacak hafriyat ve molozları dönüştürmek için birproje hazırladı. Yeni proje ile yıkılacak tüm binaların doğaya hiçbir atık bırakmayacak şekilde geri dönüştürülmesi hedefleniyor.

Çevre yönetiminde 'sıfır atık' parolası ile projeler üreten Bakanlık, yıkılacak bir binanın içindeki herşeyi yeniden kazanacak. Geri dönüşüm sonrası elde edilen düşük kaliteli beton ve çimento, başta kaldırım ve dolgu maddesi olmak üzere, yolaltı dolgu malzemesi, tretuvar ve park taşı olarak kullanılacak.


kentsel-donusum-yasasi-yururluge-girdi-3668593_34_o.jpg


Kaynak: konut.milliyet.com.tr/yikilan_binalar_kaldirim_olacak-konut-insaat-1537781.html
 

Filiz Bali

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
18 Mayıs 2012
Mesajlar
89
Beğeniler
16
#2
yolaltı mı yeraltı olmasın o :) yol kalitesi bakımından o riski göze almazlar, belediyenin araçları dolgu sahalarında vızır vızır işliyor..
 

Filiz Bali

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
18 Mayıs 2012
Mesajlar
89
Beğeniler
16
#10
yapı sektörü gelişicek, ekonomi gelişicek, çıkarlar gelişicektir.. göstermelik bir geri dönüşüm tesisi de yapılacaktır . Zor bişey değil tabii :) termik santrallerin uçucu küllerini kullanmayan beton santrallerinin bile bu riske karşı çevresel izlemeye alan yalova müdürlüğüne de demek lazım bu cümleyi