Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yönetim gözden geçirme toplantısı

Konu, 'ARŞİV' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

 1. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Arkadaşlar 14001 ve 18001'in belgelendirme firması denetime gelmeden önceki son 3 ayda yürütülüyor olması ile ilgili bir gereklilik var. Bunun ispatı için de içtetkik ve ygg toplantısı diyorlar. Bizim YGG mart ayında yapılmış, 14001 olduğu için onunla ilgili kararlar var ama 18001'i yeni alıcaz. Yani mart ayındaki ygg'de konu yok. Bu durumda ne yapmak gerekir. Şubat ayına kadar bu belgeyi almamız gerekiyor.
   
 2. Yusuf Dulda

  Yusuf Dulda CMNet Üyesi

  Hemen bir iç tetkik planlayın (18001) ve YGG Toplantısı yapın... Belgelendirme denetiminde önce mutlaka yapılması gerekiyor..
   
 3. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  ygg toplantısını diğer kalite sisteminden ayrı planlayabilir miyiz. 16949 var bizde. Onun ygg'si ayrı 14001 ve 18001'i ayıralım mı? Çünkü şuanda planlı mart ayında yapılacak bir yggmiz var. o toplantıyı erkene çektiremem benden bağımsız bir konu.
   
 4. Yusuf Dulda

  Yusuf Dulda CMNet Üyesi

  Sisteminizi entegre olarak kurdu iseniz ayırmak zor olacaktır. YGG prosedürünüzde toplantı gündem maddelerine ilişkin açıklamalar mevcut mu? Onları dikkate alarak ayrı ayrı değerlendirebilirsiniz.. Dikkat edilmesi gereken nokta prosedür, talimat ve planlarda neleri belirttiğiniz..
   
 5. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  entegre değil ama toplantıları entegre yapmayı düşünmüştüm ayrıca toplantı organize etmek zor olur diye düşündüm. bir seferlik ayrı toplantı düşünülüp sonrakilerde entegre devam ederiz, olmaz mı? YGG prosedürünü ortak olarak kullanıp, 14001 ve 18001 ile ilgili maddeler eklemiştim.
   
 6. Yusuf Dulda

  Yusuf Dulda CMNet Üyesi

  Tek seferi ayırıp sonra entegre devam edin öyleyse.. Şimdiden kolay gelsin
   
  Funda Saltık bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...