Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yönetim planı sunulmazsa ceza kesilmesi hakkında

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında İ.Ercan tarafından paylaşıldı.

 1. İ.Ercan

  İ.Ercan CMNet Üyesi

  Merhaba

  Bu sabah il müdürlüğünden bir yazı geldi. Endüstriyel Atık Yönetim planı sunulmayan işletmemize cezai işlem uygulanmasına dair. Arkadaşlar 2014 7.ayda faaliyete geçtik böyle bir cezai müeyyide uygulanabilir mi?
   
 2. serdaralkan

  serdaralkan CMNet Üyesi

  Ceza hemen uygulamak isteseler uygularlardı yalnız uyarı göndermişler. Sen atık yönetim planını 2014 7. ayda faaliyete başladığınızı belirterek hazırla ve ona göre sun bence en kısa zamanda. gelecek yıl tahminlerini de ona göre yaparsın.
   
 3. müge dülger

  müge dülger CMNet Üyesi

  acilen yapıp sunmanız gerekmektedir. bilginiz üzerine artık tutanaklar sistem üzerinden yüklenmekte olup, kapatılamayan eksiklikler ile ilgili ceza yazma yetkisine sahiptirler. 7. ayda faaliyete girdik diye bir savunmayı kabul etmemektedirler. benden size tavsiye tehlikeli atık beyanında 2014 yılı verilerinde çıkabilecek atıklarınızı stok yazın ve hemen atık gönderimi yaparak AYP İl Çevre Müdürlüğünüze sunun. Tehlikeli atık beyanı eksikliği ve atık gönderimi olmadığı için ret edilen AYP bilmekteyim.
   
  İ.Ercan bunu beğendi.
 4. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  En doğrusu acilen AYP hazırlayıp il çevreye iletin sıkıntı çekmemek için cezai müeyyide uygulasalardı şimdiye uygulamış olurlardı. çok korkmayın ceza yazmazlar ama siz hemen hazırlayıp sunun daha fazla geç kalırsa uygulamaya geçerler haberiniz olsun.
   
  İ.Ercan bunu beğendi.
 5. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  atık sahanız varsa hemen atık yönetim planı hazırlayıp sunabilirsiniz. atık sahası olmadan kabul edilmeyecektir. 2014 yılı atık beyanını bitirdiyseniz onuda ek olarak sunmanız da fayda var. eğer yapmadıysanız beyanı ve atıklarınızı henüz yollamadıysanız oluşacak atıklara göre stok beyanı yapabilirsiniz.
   
 6. Panzerfaust

  Panzerfaust CMNet Üyesi

  stok beyanı nasıl yapılmaktadır.
   
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  normal beyan yapar gibi sisteme giriş yapacaksınız. işlemin nerede yapıldığı kısımda tesis dışı, stok fln yazıyo oradan seçeceksiniz.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...