Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yönetim planı uygunluk yazısı

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Necip Balkya tarafından paylaşıldı.

 1. Necip Balkya

  Necip Balkya CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar;

  Geçici Faaliyet Belgesi (GFB) alındıktan sonra Lisans başvurusu için Yönetim Planı Uygunluk Yazısı isteniyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
   
 2. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  Necip Bey;
  Tesis faaliyeti hakkında bilgi alabilir miyim?
   
 3. Necip Balkya

  Necip Balkya CMNet Üyesi


  İrfan bey
  tesisimize toplama ayırma ve plastik geri dönüşü için GFB aldık.
   
 4. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  istenen teknik uygunluk raporu olmasın?
   
 5. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  yok yönetim planı uygunluk istiyor. ambalajlardan böyle bir yazı isteniyor.
   
 6. Necip Balkya

  Necip Balkya CMNet Üyesi

  irfan Bey teknik uygunluk raporun yanında bir de yönetim planı uygunluk yazısı isteniyor. sanırım yönetmelik değişti önceden istiyorlardı şimdi ki yönetmelikte istenmiyor
   
 7. Sevinç

  Sevinç CMNet Üyesi

  Yönetim Planı hazırlama zorunluluğu kalktı diye biliyorum. Yönetmelikte de istenen evraklar arasında yok. İl Müdürlüğüne danışın bence. Bizde de buna benzer bi olay oldu. Bakanlığa sorup hallettik. Sistemsel hata dediler.
   
  bll_2081 bunu beğendi.
 8. Necip Balkya

  Necip Balkya CMNet Üyesi


  Teşekkür ederim Sevinç hanım dediğiniz gibi sistemsel hata
   
 9. Sevinç

  Sevinç CMNet Üyesi

  Rica ederim. İyi çalışmalar
   
 10. Zeynep Orhun

  Zeynep Orhun CMNet Üyesi

  2 gün önce arıtma tesisimiz için il md uygunluk yazısı isteğimize karşılık denetim geçirdik. Bizden Atık yönetim planının il çevreye bildirilmesi istendi. (İstanbul) GFB için sistemde böyle bir belge isteği bulunmuyor.
  Acaba atladığım bir şey mi var benim ?
   
 11. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  Atık Yönetim planı ve gfb farklı şeylerdir. tesiste oluşan atıkların değerlendirilmesi, hangi ünitelerden neler çıkıyor gibi. bağlı bulunduğunuz il müdürdüğünün sayfasını inceleyin formatını bulabilirsiniz. orada yok ise de bakanlığın sayfasına bakın.
   
 12. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi


  Bazı illerde atık yönetim planının sunulmasını, bazılarında da atık yönetim planının onaylandığına dair yazısı isteniyor. Uzmanı ikna edebilirseniz atık alanının tamamlayın atık yönetim planının ise gfb alındıktan sonra verileceğini taahhüt edin iş akım şemasında.Afyon da benim de başıma geldi. Yeni yönetmelik kapsamında artık istemiyorlar.Atık alanını istemeleri bi yerde mantıklı çünkü fiziksel olarak gerekli bir yapı. ama bunu uygunluk başvurusunda eksiklik olarak belirtmeleri gerekiyor.(ki başıma gelmiştir)Ama fiziksel şartları sağladığınıza dair uygunluğu aldıysanız ve diğer evraklarınızda bir sıkıntı yoksa uzmanla konuşup çözebilirsiniz diye düşünüyorum.
   
  Zeynep Orhun bunu beğendi.
 13. Zeynep Orhun

  Zeynep Orhun CMNet Üyesi


  Teşekkürler. Atık Yönetimi ile ilgili her şey tamamlanmış durumda, plan da hatta, problem olmayacaktır diye umuyorum. Sanıyorum bizim şansımıza biraz ince eleyen bir denetçi mühendis denk gelmiş, il çevrenin kendi içinde yapmış olduğu yazışmaları dahi istedi bizden.

  Kolaylıklar diliyorum.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...