• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yönetim planı uygunluk yazısı

Necip Balkya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Dönüşüm San. Ltd. Şti ÇEVRE MÜHENDİSİ
Merhaba Arkadaşlar;

Geçici Faaliyet Belgesi (GFB) alındıktan sonra Lisans başvurusu için Yönetim Planı Uygunluk Yazısı isteniyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

@irfan dallı

İrfan bey
tesisimize toplama ayırma ve plastik geri dönüşü için GFB aldık.

@irfan dallı

irfan Bey teknik uygunluk raporun yanında bir de yönetim planı uygunluk yazısı isteniyor. sanırım yönetmelik değişti önceden istiyorlardı şimdi ki yönetmelikte istenmiyor

Yönetim Planı hazırlama zorunluluğu kalktı diye biliyorum. Yönetmelikte de istenen evraklar arasında yok. İl Müdürlüğüne danışın bence. Bizde de buna benzer bi olay oldu. Bakanlığa sorup hallettik. Sistemsel hata dediler.

2 gün önce arıtma tesisimiz için il md uygunluk yazısı isteğimize karşılık denetim geçirdik. Bizden Atık yönetim planının il çevreye bildirilmesi istendi. (İstanbul) GFB için sistemde böyle bir belge isteği bulunmuyor.
Acaba atladığım bir şey mi var benim ?

Atık Yönetim planı ve gfb farklı şeylerdir. tesiste oluşan atıkların değerlendirilmesi, hangi ünitelerden neler çıkıyor gibi. bağlı bulunduğunuz il müdürdüğünün sayfasını inceleyin formatını bulabilirsiniz. orada yok ise de bakanlığın sayfasına bakın.

@CMNet Okuru Orhun

Bazı illerde atık yönetim planının sunulmasını, bazılarında da atık yönetim planının onaylandığına dair yazısı isteniyor. Uzmanı ikna edebilirseniz atık alanının tamamlayın atık yönetim planının ise gfb alındıktan sonra verileceğini taahhüt edin iş akım şemasında.Afyon da benim de başıma geldi. Yeni yönetmelik kapsamında artık istemiyorlar.Atık alanını istemeleri bi yerde mantıklı çünkü fiziksel olarak gerekli bir yapı. ama bunu uygunluk başvurusunda eksiklik olarak belirtmeleri gerekiyor.(ki başıma gelmiştir)Ama fiziksel şartları sağladığınıza dair uygunluğu aldıysanız ve diğer evraklarınızda bir sıkıntı yoksa uzmanla konuşup çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

@Bilal Efe Aydın

Teşekkürler. Atık Yönetimi ile ilgili her şey tamamlanmış durumda, plan da hatta, problem olmayacaktır diye umuyorum. Sanıyorum bizim şansımıza biraz ince eleyen bir denetçi mühendis denk gelmiş, il çevrenin kendi içinde yapmış olduğu yazışmaları dahi istedi bizden.

Kolaylıklar diliyorum.