• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Yurt Dışı ve Çevre Mühendisliği

yakın çevreden arkadaşlarım sürekli yurt dışına gidiyor. hepsi şantiyeci olarak yurt dışına gidiyor. kendinizi ifade edebilecek kadar İngilizce yeterli oluyor.

Ben Baküde çalıştım. Orada çevre mühendisliği yok. Onun yerine ekoloji mühendisliği tarzı bir bölüm var. Bu yüzden çevre mühendisliği ihtiyacını diğer ülkelerden tamamlıyorlar. Yapılan iş ise ağırlık olarak atıksu arıtma tesisi ve içme suyu arıtma tesisi projelendirme ve yapım işleri. Dil konusunda herhangi bir zorluk çekmiyorsun zaten çok da yabancı ülke havası yok herkes sizden gibi. Zaten yurt dışından kastınız Azerbaycan değildi sanırım. Yorumu silsem mi düşünüyorum :D neyse o kadar yazdım belki baküye gitmek isteyen olabilir. :D

Yurt dışında HSE olarak çalışıyorum, Çevre mühendisi olarakta Bakü 'de çalıştım.

Yurt dışında iş yapan firmaları takip ediyorsunuz iş başvurusu yapıyorsunuz kabul edilirseniz gidiyorsunuz.

Dil için bazı ülkeler hariç IELTS, TOEFL istemiyorlar.

Bir bakü daha geldi :D hayırlı işler. Hangi tarihlerde baküdeydiniz.

merhabalar, sorulmaz ama ortalama kazanclar baküde olsun diğer yerlerde olsun ne kadardır bir tahmininiz var mı ?

Net bir rakam söylemek zor çok değişken firmanın olanaklarına göre. Kalacak yer, uçak biletleri vs verildiğini düşünürsek 10 yıl tecrübeli birisi için 2500-10.000 $ arası bir aralık verebilirim.

Fatih ÖzcanFatih bey bende bakuye yerlesmeyi dusunuyorum 10 yılı aşkın bir tecrübem var bakude bana ise görebileceğim bağlantı kurabilecegim firma ismi verebilir misiniz.bu konuda yardımcı olurmusunuz
[automerge]1608427760[/automerge]
Yabancı dil beklentileri oluyor mu acaba.turkler de rahatlıkla azersu da çalışabiliyor mu.ve Adnan Bey'le benimde iletişim kurmam mumkunmu😌

Aylık 10.000$ ? hey maşallah
10.000$=60.000tl= kayde değer bir araba?
Ama bizde nedir asgari ücret 2020tl= ancak ekmek parası? şu an bunu da alamayan var
Sorun bizde mi eğitim sisteminde mi yoksa Türkiye şartlarında mı anlayamadım?

Bakü kendi işi yapacak çevre mühendisi olmadığı şartlar böyle bende ilk işim bakü olmasına rağmen maaşım 1500 manat civarı yapıyordu. Ama Azerbaycanlı 5 yıllık tecrübeli bir inşaat mühendisi 600 manat alıyordu. Aynı zamanda bir doktorunda 1000 manattan az maaş aldığını bir yer bakü
[automerge]1566896622[/automerge]
@Fatih Özcan Aves Proje - Zerbab&Ucar&Masallı&Lökbatan arıtmalarının projelerini yaptık

Birde şöyle bir durum var en azından bakü için bir atıksu arıtma tesisi projesi türkiyede 110-150 bin tl arasında değişiyor. Baküde ise bu rakamlar 200 bin dolar oluyordu. Bu yüzden Türk yada yabancı firmalar buraya akın edip bu pastadan pay aldılar. İş böyle büyük paralar alınca senin aldığın 2000-5000 dolar yine devede kulak kalıyordu.
[automerge]1566896853[/automerge]
@Fatih Özcan adnan abi annemin kuzeni :D Azersuyada çok geldim aslında