• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

zam isterken nelere dikkat edilir, nasıl istenir :)

Faruk İçen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mefa Arıtma Mühendislik LTD.ŞTİ, BELGİN Madeni Yağlar A.Ş.
Arkadaşlar asgari ücrete yakın bir ücretle çalışan çıtır bir çevremühendisiyim:)zam zamanım geldi.Bu konudaki taktiklerinizi bekliyorum :)

Git ve konuş taktiğe gerek yok. Onlarda zam zamanının geldiğini düşünüyorsa alırsın zam. Fakat zam deme ! Ücret iyileştirmesi de yoksa alırsın 50 TL zam geri dönersin..

biz baştan konuştuk zaten 6ay sonra diye o vakit geldi bizde herşey net Fatih BEY içimden gelenleri rahatlıkla söylüyorum onlarda söylüyorlar eleştiri,öneri vs. :) ama tecrübem fazla olmadığı için soruyorum pazarlık yaparken yüksektenmi tumak lazım karşılıklı olarak kendimizi ve işyerini değerlendirip makul birşeyler mi istemek doğru olur bu anlamda soruyorum :)

Abartıya kaçmadan yüksek tut. Şirkete kattığın değerleri anlat. istediğin ücretinde bunlara karşılık normal olduğunu söyle..

Yazinizi okuyunca performans degerlendirme-zam ilislikli bir anim aklima geldi, buyuk bir holdingin amiral gemisinde calisan muhendis normal tr ortalamasinin ustunde bir maasi var ama yapilan projelerde gosterdigi basarilar falan yeni maas ayarlamasinda etkileyici olacagi umuduyla performans deegrlendirme toplantisina giriyor, hakli bir odulu kazanmis durumda, bu muhendis arkadas bekar, departman md ile oturduklarinda performans gorusmesinin sonu maas ayarlamasina geliyor, Md diyorki bak sen bekar adamsin, su kadar kiraya versen, bu kadar benzinin tutsa, yiyecek, sinema falan bu maasin sana yetmesi lazim. Mantelite boyle kucuk, buyuk sirket ne kadar degisiyor sorgulanir, cok gordum hanimi evde oturup cocuklarina baktigi icin ayni seviyedeki iki kisinin farkli maaslar aldigini (erkekler daha cok kazaniyor bayanlara gore), bir bayan olarak kocaniz calisiyor ya, cocugunuzda yok sizin daha aza ihtiyaciniz var mantigi. Yeteneklerinin karsiligini bulamadinmi tek yapilacak sey ayrilmak, her zaman isi olanin is bulmasi daha kolay oluyor, her gecen gunun bir tecrube, eger seni kaybetmek istemiyorlarsa hakkini vermeleri gerekir, yoksa en son kaybeden isveren olur farkinda olsun yada olmasin... Madem iyi iliskilerin var, acikliga dayanan bir konusmada bir aralik kafanda belirle, yada onlar bir rakam soylerlerse 1.5 milyar dediler diyelim, bende 1.5-2 milyar araligini dusunuyordum dersin ve biraz daha yukari cekmeye calisirsin onerdiklerini. Bol sans.

Çok teşekkür ederim Feryal HANIM paylaşılmasını istediğin şeyler böyle şeylerdi.