• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Zeka soruları

Merhabalar;

madem bu konu açılmış ilk soru da benden :)

'' Bu ay sonu hiç param yoktu, oysa 10 milyon elektrik parası ve 50 milyon kira ödemem gerekiyordu. Çaresiz printer da 6 tane 10 milyonluk banknot bastım, çok da başarılı oldu, yine de korkarak bankaya gittim ve 10 milyonu verdim, bankacılar tipimden şüphelenmiş olacak ki parayı uzun uzun incelediler ve kabul ettiler. kirayı ödemeye ev sahibine giderken çok rahattım çünkü 60 yaşındaki ev sahibim kalpazanlığımı anlamasını imkansız görüyordum, elden 50 milyonu verdim. 15 dakika sonra eve döndüğümde kapıda polisler bekliyordu, ihbar eden de ev sahibimmiş. sizce nasıl anladı?''

soru 2 :

Bir hukuk profesörü yakından tanıdığı X ve Y ile ilgili şunları yazmıştır.

1. ne X ne de Y birbirini öldürmeyi düşünmezler ve göze alamazlar.
2. eğer biri diğerini ağır yaralayacak olsa, hiç bir mahkeme ona hapis cezası veremeyecektir.

Büyük ilgi uyandıran ve tamamen doğru olan bu durumu açıklayınız

soru 3:

kral idama mahkum bir adama '' ölmeden önce son bir cümle söylemene izin vereceğim. bu cümlen doğru çıkarsa başın kesilecek, yanlış çıkarsa asılacaksın. '' demiş.

adam kurtulmak için ne söyleyebilir?

soru 4:

Aşağıdaki paragrafta gizli yirmi ülkeyi bulabilir misiniz?

'' Yine paltosuz gelmiş, bir de peruk takmış. Gelirken yanında bilgisayarını da getirmiş. Pis ve çapaçul bir durumda. Safran sarısı bir yüzü var. Kafasının içinde kim bilir ne tilkiler dolaşıyor. Vaktinde üç roman yazan adam bu mu? Zaman dünkü başarılı adamdan geriye kişiliksiz bir virane bırakmış. Şimdi bir sanal manyak, tam bir manyak. Saçma sapan amaçlar peşinde koşuyor. Ben insanları severim ama insanlar ayağını yorgana göre uzatmalı. Davul bile dengi dengine çalar. Kim bilir kaç adam böyle sudan sebeplerle ziyan oldu.''

1.soruda cebinde hiç para yoksa nasıl para bastın printer da ayrı bi çelişki var :) :)
he yok cebinde bi onluk varsa ve printerde bastıysan da gerçeğini bankaya vermişsindir. sahteside yaşlı teyzeme gitmiştir.
teyzede yaşlı kurt :) 60 yıl parayla haşır neşir olmus :) kağıt kalitesiinden de anlar

60 yaşındaki kadınlar genelde seri numaralarını kontrol ederler zaten. seri numarasını kontrol etmeden sakız bile almazlar ..çünki dişleride sakız çiğnemeye elverişli değildir...:)
google da başka forumlarda sorulmuş bu soru El-cevap : "Seri numarası farklı "doğru kabul edilmiş..;)