Alpino

Duvar Haber kaynağı Gönderiler Hakkında

 • Ne sevmekten korkmak ne zulümden, bize yakışmaz.
  Tolga Emre Kaya
  Tolga Emre Kaya
  bir yazınızda gazi üni tezli yüksek lisansa başladığınızdan bahsetmişsiniz. Hangi alanda (ales,yds, mezuniyet ortalaması vb.) hangi puan ve derece ile hak kazandınız acaba ?
  Alpino
  Alpino
  Merhaba @Tolga Emre Kaya . Benim ALES puanım 81 idi, YDS puanım da 78. Ancak o zaman Gazi'den YDS istenmiyordu. Neden bu bölümü istediğime dair mülatta soru soruldu, ben de anlattım. Çevre Bilimleri anabilim dalındayım. Umarım faydalı bir bilgilendirme olmuştur sizin için.
  bide kusurabakmayın böle sizi rahatsız ediyorum fakat bu çevre izin işlemleri gfb işlemlerinde önce uygunluk yazısı mı yazılır valilik tespit raporu hangi aşamada yazılır sırayla bana açıklayabilirmisiniz çok teşekkür ederim
  off ya sordum şimdi talep edilmiş sonuçlanması bekleniyor valilik tespit raporunuda il müdürlüğü dolduracakmış benden istenen soğuk haddeleme tesisinde iş akım şemasındaki .Yüzey Temizleme Faaliyeti,.Sac Soğuk Haddeleme Faaliyeti,Galvanizleme Faaliyeti,.Boyama Faaliyeti işlemleri sırasında herbiri için ayrı ayrı alınması /yapılması gereken çevre izin işlemleri
  Alpino
  Alpino
  Emel hanım, bunların GFB süreçleri olmadan zaten emisyon raporunuz çıkamaz idi. Her birinin iş akış şemasını ve proses özetini çıktı alın ve üst yazı ile valilik tespit raporu talebinde bulunun.
  Alpino
  Alpino
  Uygunluk yazınız olmasaydı bu süreçler bu kadar ilerlemez idi zaten. İl Uygunluk, GFB aşamasında alınan bir belgedir, ki siz bu süreci geçmiş görünüyorsunuz. Emisyon raporu alınırken valilik tespit raporu alınır. İl Uygunluğunuzda hangi maddeler kapsama alınmış onları tekrar gözden geçirir misiniz?
  kolay gelsin dünkü haddehane için görüştüğümüz konuda emisyon raporu çıktı size sormak istediğim sıradaki süreç nedir il müdürlüğüne yazı yazmam mı gerek yazılacaksa nasıl bi yazı valilik tespit raporunu biz değil İl Müdürlüğünden gelenler dolduracakmış diye duydum doğru mu
  Alpino
  Alpino
  EMEL HANIM, İL MÜDÜRLÜKLERİ BAZEN KENDİNİZİN DOLDURDUĞU FORMU KABUL EDEBİLİYOR. SİZ ÖNCELİKLE VALİLİK TESPİ RAPORU İÇİN İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÖRÜŞÜN, HEMEN ARDINDAN DA ÜST YAZI İLE TALEPTE BULUNUN VEYA GÖRÜŞMENİZDEN ÇIKARACAĞINIZ NETİCE İLE KENDİNİZ DOLDURUP ÜST YAZI İLE İL MÜDÜRLÜĞÜ' NE SUNUN.
  henüz mevcut değil arıttma tesisi proje içerisinde biyolojik ve kimyasal arıtma yapılarak denize deşarjı planlanmış benden istenen iç tetkik raporu hazırlanması proje il müdürlüğüne sunulmuştur sizin elinizde ornek olacak iç tetkik raporu varmıdır yardımlarınız için çok teşekkür ederim:)
  Alpino
  Alpino
  Emel hanım, var ama firma bilgileri, yazı tarih vb leri saklayarak göndereceğim. açtığınız başlıkta bulabilirsiniz.
  kolay gelsin ben araştırdım çalışacağımız firma atık kabul tesisi olacakmış proje dün teslim edilmiş ilgili mevkiie hem biyolojik hemde kimyasal arıtma olması planlanmış projede atık olarakta sintine,slaç ve diğer atık yağlar olması planlanmış yük gemileri ile çalışılacak
  Alpino
  Alpino
  Atıksu arıtma tesisi proje onayı mıdır teslim edilen?
  Alpino
  Alpino
  Şimdi yapman gereken şey, temel belgeler ile birlikte, atık yönetim planını formatına uygun hazırlayıp çevre bakanlığı çevre yönetimi genel müdürlüğü'ne sunmak olacak. formatı da ilişiğe koyacağım.
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…

Yukarı Alt