• staj yeri arıyorum 4. sınıfım bilgim yok yardım bekliyorum
  dilek kaymak
  dilek kaymak
  sayılır kararsızım staj yerımde yok
  dilek kaymak
  dilek kaymak
  ara dönem için yapılacak stajda her yer kabul etmiyor o yüzden
  D
  deleted25658
  Staj icin genelde cevre sehircilik yada laboratuvar tarcih ediliyor ileride nerde calismak istiyorsan o yönde yap piyasa stajlara bakmaz pek
  Merhaba ben sabriye, bugün yeni üye oldum.Sağlıkta Kalite Kongresinde bir sunum yapmıştım onu paylaşabilirim demişsiniz ben de alabiir miyim?
  merhaba ben 4.sınıf öğrencisiyim duvarınıza baktım herkese yardımcı olmaya çalışmışsınız bana da yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.herkes bir yerlere yerleşmemizin zor olduğunu söylüyor doğrusu ümidimi yitirmek üzereyim okul bittiğinde ne yapmam gerektiğini bilmiyorum veya iş bulup bulamayacağımı sizce ne yapmalıyım:?
  Göksel Bey merhaba, hastanede çalışıyorum. Geçici atık depolama alanı için denetime geldiklerinde ilaç atıklarını tehlikeli atık olarak ayrı toplayacaksınzı dediler ve bu konuda çok takıldım. Onkoloji ünitesi tamam tehlikeli fakat onun dışında servislerde kullanılan ilaçlar nasıl tehlikeli olur ki? Siz bu konuda nasıl bir yol izlemektesiniz acaba?
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  SKT geçmiş ilaçları toplamak sıkıntı değil ama şişe içinde kalmış ilaçların tanımlanmasında sıkıntı yaşıyoruz sonuçta her şişede çok az da olsa ilaç kalıyor hepsini atık yapsak hem depolama hem de bertaraf maliyeti açışından sıkıntı yaşanıyor,. Biz de ilaç şşesini ters çevirdiğimizde şişenin kapak kısmını/boğumunu geçmiyorsa cam atık, geçiyorsa ilaç atık olarak atıyoruz. Bu tamamen kendimizin belirlediği bir yol.
  Gizem Sunar
  Gizem Sunar
  Merhaba, 18 01 09 kodu tehlikesiz diye biliyorum, yine de tehlikeli atıklarla birlikte verilebilir mi tehlikeli atık firmasına? Siz bu atıkları nereye veriyorsunuz?
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  Izaydasa gonderiyoruz, ilaclarin atik kodu bu oldugundan bu kodla vermek gerekiyor. Evet tehlikesiz atik kodu ama fiyatlandirmasi hic de az sayilmaz, yani tehlikeli gibi mal oluyor size :)
  Merhaba göksel bey müsaitseniz bir şey soracaktım ben 3 tane hastanenin çevre danışmanlığına başladım hastanelerle ilgili pek bilgim yok.tıbbı atıklarının beyanlarını nereden yapacağımı bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim.İyi günler
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  Öncelikle en kısa sürede bir dilekçe ile 2013 yılında şu kadar tıbbi atık oluşmuş ve şuraya bertaraf için gönderilmiştir diye İl Çevreye bildirin.
  Ardından Mart sonuna kadar diğer tehlikeli atıklarla beraber TABS üzerinden bildireceksiniz.
  Hamdiye Güzel
  Hamdiye Güzel
  anladım çok teşekkürler göksel bey.
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  Rica ederim.
  Hocam konuda da belirttiğim gibi diğer kısımları yazamıorm danısmanlık stajı oldugundan yeterli döküman elde edemedim buraları ne ile doldurmamı önerirsiniz elinizde örnek varsa en azından onu yollarmısınız
  "Asalak bir sarmaşık olma sakın. Varsın boyun olmasın bir söğütünki kadar. Yaprakların bulutlara erişmezse bir zararın mı var ?"
  K
  Klape
  gaskonya, yiğidin harman olduğu bir yer.
  C
  CMNet Okuru
  "-Dök içindeki öfkeyi dostum..ama saklama benden seni sevmediğini..!! -Sus!!" diye devam edesim geldi..
  iyi günler göksel bey tat tesislerinin risk derecesi nedir acaba
  Göksel bey merhaba hastane için iş akım prosesi ile ilgili bi çalışmanız varmı acaba. danışmanlığnı yaptığım iki hastanede çevre iznine girdide. Hastaneler için nasıl bi proses hazırlayacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  Merhaba Göksel bey çevre gör belg. Hakkında bilginiz varmıdır acaba
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  siz söyleyince ben de baktım, 2011 de ilk aldığımda girmiştim, o zaman çıktısını aldığım için gerek duymamıştım, şu an ben de giremiyorum. Açıkçası anlayamadım, çıkan Java pogramı uyarılarına "Run" dedim ama error verdi.
  N
  Nagihan Tokatlı
  İşte aynı sorun bendede var error veriyor bu kadar olur:)
  N
  Nagihan Tokatlı
  Bende çıktı aldığım için gerek duymamıştım:)
  Merhaba Göksel Bey, danışmanlığını yaptığım hastanelerde bir sorun var;ameliyathanelerden çıkan kanları ne yapacağımız. Küçük çaplı bir hastanem az çıktığını ve firma bunları almaya gelene kadar bu kanların koku yapacağını, özellikle yaz ayında saklamanın mümkün olmayacağını söylüyor. Siz nasıl bir yol izliyorsunun yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  Düzenli testleri yılda bir yaptırıyoruz ki bunların zorunluluğu yok, biz tedbir amaçlı ve ISO 14001 gereği izleme amacıyla yaptırıyoruz. Kan atığını biriktirmek ciddi anlamda enfeksiyon riskide yaratacaktır. Dezenfekte edip kanala vermek en mantıklısı olur.
  irem ezgi kahraman
  irem ezgi kahraman
  Doğru söylüyorsunuz hem bertaraf maliyetide var. Bu konu üzerinde çalışacağım. Teşekkür ederim.
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  Çalşma sırasında ihtiyacınız olduğunda yardımcı olmaya çalışırım. Ayrıca çalışma sonucunuz hakkında forumda özet bir bilgilendirme yaparsanız çok faydalı olur.
  Merhaba Göksel Bey Çevre Müh. 3. sınıf öğrencisiyim, Tehlikeli Atık dersim için makale ödevim var fakat henüz bi konu belirleyebilmiş değilim.Paylaşmış olduğunuz farmasötik atıklar ve bertarafı konusu ilgimi çekti fakat araştırma yönünden zorluk çeker miyim yada böyle bi makalenin üstesinden gelebilir miyim bilemiyorum. Makale konusu belirlemede bir öneriniz olabilir mi? :)
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  Bana kalırsa konu güzel bir konu, Eczacılar Birliğinden de bilgi edinebilirsiniz, onların da bu konuda çalışmaları oluyor bildiğim kadarıyla.
  Gamze Yılmaz
  Gamze Yılmaz
  teşekkür ederim öncelikler, makalemi bitkisel atık yağlar üzerine yazdım :) hocam konularımın geniş kapsamlı olduğunu dile getirdi ve tek başıma amerika'a kurtarmamlıymışım :)
  Göksel Kurtuluş
  Göksel Kurtuluş
  hocanız çok doğru söylemiş, makalenizi nerden okuyabiliriz? merak ettim doğrusu :)
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
Yukarı Alt