• pardon rahatsız ediyorum ama online sınız galiba öğrenciyim ve cok acil yardıma ihtiyacım var eğer musaitseniz bir iki şey sora bilir miyim
  merhaba tuğba hanım..ben de iş sağlığı ve güvenliği c sınıfı eğitimine başladım...ekim 21 deki sınav için....elinizde bu konuyla ilgili dökümanlar sorular kaynaklar varsa benimle paylaşırsanız sevinirim...ilginiz için şimdiden teşekkürler...
  filiz gençay
  flzgncy@hotmail.com
  05374519818
  Tuğba Coşkun
  Tuğba Coşkun
  Merhaba,
  Sınav sorularına zaten son bir ay kala bakıldığı için o zamanda hatırlatın lütfen,bakarım
  merhaba tuğba hanım iş güvenliği okuyorum denizlide C sınıfı bir uzmanın yanında çalışmaktayım gerçekten güzel bölüm ama osgb'de mi çalışmak daha iyi serbest olarakmı bilemedim fikrinizi almak istedim ayrıca yine bu sitede patlamadan korunma dökümanıyla ilgili yorum yazmışsınız ilgimi çekti, şu anda gaz dolum firmasının patlamadan korunma dökümanına uğraşıyoruz yapmak istiyorum bu konuda bir yardımınız olabilir mi:)
  Tuğba Coşkun
  Tuğba Coşkun
  Merhaba,
  Mezun olduktan sonra OSGB de çalışman tecrübe açısından faydalı olacaktır.Sonrasında dilediğin gibi devam edersin.İstediğini sorabilirsin isg ile ilgili
  merhaba canım

  ben filiz bursadan c grubu iş güvenliği uzmanlığı için programa katılıp belge almayı düşünüyorum...ama biraz kararsızım..belgeyi alınca malum deneyimimiz olmıcak..piyasada da deneyimli istiyorlar mı..belgeyi alınca danışmanlık şirketlerine heman alıyorlar mı deneyimmi istiyorlar bu konuda...senin bu süreç nasıl geçti...deneyimlerini paylaşırsan sevinirim...
  Tuğba Coşkun
  Tuğba Coşkun
  Merhaba canım :)
  yasal yükümlülükleri karşılamak adına genelde istemiyorlar,ancak önemseyen firmalarda var,senin tecrübesiz olman ucuza gitmen ve işleri yavaş yapman demek olacak..Deneyimli B yada A sınıfı uzmanlarının yanında çalışman faydalı olacaktır.Danışmanlık firmaları da olabilir ilk aşamada,elemanınn güvenliğini önemsiyor ise,seni tehlikeli firmalara göndermezler.
  Tuğba Coşkun
  Tuğba Coşkun
  Sonuç olarak deneyim seninle çalıştığım yerle alakalı..Ne istediğine karar vermen en önemlisi.Ben mesela 1 senedir mesleğimi yapmıyorum.İş güvenliği işini seviyorum ve buna devam ediyorum.
  ne kaybedeceksin,dene...
  Özge Kılıç
  Özge Kılıç
  denemene değmiyecekse
  Tuğba Coşkun
  Tuğba Coşkun
  aklı selim insan olduğumuzu varsayarsak, deneme öncesi düşünmeli tartmalı kafasında, sonrasında aksiyona geçmeli :) atlamamalı herşeye, gerçekten isteyip istenmediği bilinmeli... tabi denemeden anlamayan insan çeşidi vardır ki onlara yapacak birşey yok :):) sonuçlarına katlanmaları gerekir :)
  tugba hanım merhaba ben çevre mühendisliğinden 2 ay once mezun oldum ve çevre görevlisi belgesini almam için neler gerektiğini bılmıyorum bu konuda bana yardımcı olabılır msınız ii günler:)
  e sen bu firmayı yönetmeliğin eklerinden hangi maddesine soktun ki?? siz bu firmanın danısmanlıgını mı yapıosunuz ? atıksuarıtma teıssı fln yok mu baca yok mu ..
  yani farmosotik ürün üretiyo herhangi bi kimyasak reaksiyon yok ama kimyasal proses var sonuçta ilaç üretiyo.. şimdi ekde yer alıo ama ne atıksuyu var ne emisyonu tek çıkan şey kontamine olmuş bezler fln. yani bu adamlar sadece safsuyla hammaddeyi karıştırıp ilaç elde ediyolar..yaptıklartı ilacı da şişelere dolduruyolar.. gfb başvurusu yapabilmek için bi izin konusuna girmesi gerekli ama bunun hangi izne girdiğini bulamıyorum..büyükte bi tesis..
  Merhaba Buğra,
  Şimdi ek1 veya 2 ye girdiginden eminsen gfb başvurusunda bulunmalısın çevre izni konularından firma muaf ise bu muaf belgesini almalısın.. Daha spesifik bir örnek verirsen daha açıklayıcı olabilirim.Kolay gelsin..
  Tugba merhaba, Anadolu Üni,den Buğra Hoş ben, bi alt dönem :)
  Burda bi kaç yazını takip ettim , ben de çevre görevlisi olarak çalışıyorum ama kafamın karıştığı bi kaç konu var bazı işlerde..Sanırım sen yardımcı olabilirsin..

  Şimdi sorun şu, eklerde yer alan ama her hangi bi izin konusuna giremeyen işletmeler için ne yapıldığı muamma..sen bu konuda yardımcı olabilecek bişeyler biliyomusn izlenicek proüdür nedir açıkçası tıkandım??
  yardımcı olursan sevinirim şimdilik hoşçakal.
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
 • Yüklüyor…
Yukarı Alt