• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Acid cracking

handeA

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel
Merhaba,

kesme sıvılarımız içinde arıtmada kullandığımız metot asit kırmadır. Ancak ben bu işlemi, işletmemden çıkan atık asitlerle gerçekleştirerek ph yı 2 ye çekiyorum. yağ su fazı ayrımında altta kalan suyumun da KOI si 24 binlerde çıkıyor ve bunu tekrar kesikli arıtmaya alarak KOI giderimini yapmaya çalışıyorum Ancak kesikli arıtmaya beslediğim suda KOI ve yağ gresim çok yüksek. Bu karışık asit (atık asit) dozlamamla ilgili bir sorun mudur? HCI dozlamamla arasında fark olur mu? Kesikli arıtmaya beslediğim suda arıtma metotum başka ne olabilir?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum