• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kurucudan mesaj

Fatih Özcan

Sevgili Meslektaşlarım,

Öğrencilik yıllarımın sonlarına doğru, yeni mezunların sıkça karşılaştığı zorlukları ve kaygıları deneyimlerken, meslektaşlarımızla daha etkin bir iletişim kurma ihtiyacını hissettim. Ancak, bu süreçte karşılaştığım olumsuz yaklaşımlar, bana mesleğimizin birlikteliğini ve dayanışmasını daha da güçlendirmemiz gerektiğini gösterdi. 2006 yılında bu düşünceyle "CevreKulubu" mail grubunu kurarak ilk adımımı attım. Ancak zamanla, mail grubunun sınırlılıklarını gördüm ve daha etkili bir platform olan forum sistemlerine geçiş yaptım.

Bu yolculuğumda, bazı meslektaşlarımın şüpheci ve umursamaz tavırlarıyla karşılaştım. Ancak ben, meslektaşlarımız arasında daha güçlü bir dayanışma ve paylaşım kültürü oluşturmanın önemine inanıyordum. Ve bu inançla, sitemizi Türkiye'nin en tanınan "Çevre Mühendisleri" platformu haline getirdik. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yıllar içinde, sadece üyelerimiz değil, birçok kişi ve kuruluş sitemizi takip etti ve destekledi. Bu süreçte, binlerce meslektaşımızla tanışma ve sıcak muhabbetler kurma fırsatı bulduk.

Şimdi önümüzdeki en büyük görev, bu bilgi ağını korumak ve daha da ileriye taşımaktır. Elbette eksiklerimiz ve hatalarımız olacaktır, ancak bu duvarları birlikte aşabiliriz. Meslektaşlarımızın, ticari kaygılardan ve bireysel düşüncelerden sıyrılarak birlikte hareket etmeleri ve bu platforma katkıda bulunmaları büyük önem taşımaktadır. Hep birlikte, bilgiyi paylaşarak ve dayanışma içinde olarak mesleğimizi daha da ileriye taşıyabiliriz.

Görüş, öneri ve eleştirileriniz için forum konumuzu ziyaret edebilirsiniz: 
https://www.cevremuhendisleri.net/konu/paylasim-kulturu-ve-sitenin-gelecegi.9118/

Saygılarımla,
Fatih ÖZCAN
CMNet'in Kurucusu

Üst