• Sayın Üyeler,

    Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

    Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Hakkımızda

7 Aralık 2008 tarihinde kurulan mecramız, Türkiye'nin en geniş kapsamlı ve en aktif Çevre Mühendisliği olarak yayın hayatına devam etmekte, ülkemizde bu mesleğe dair her konuda sizlere en iyi hizmeti karşılıksız vermek için çalışan gönüllüler topluluğudur.

Sitemizde herzaman daha verimli çalışır durumda olan sunucularımızda insanlara daha güzel bir hizmet verebilmek için bünyemizde barınan forumumuz, ülkemiz şartlarına ve insanların isteklerini karşılayacak şekilde özel olarak geliştirilmektedir. Bunlardan bazılarına kısaca değinmek gerekirse;

  • Kullanıcı kayıtlarımız; sadece sizin tarafınızdan kullanılması, internet sitemizdeki tüm hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için ücretsiz sağlanan bir hizmettir.

  • Üyeler için özellikler; üyelerimizin rahatça konu açabilmesi, mesaj göndermesi, anket oluşturabilmesi, mesajları beğenebilmesi, bildirim sistemi sayesinde rahatça her şeyden haberdar olmaları sitemiz tarafından sağlanan bir hizmettir.

  • Kişisel profiller; her üyenin kişisel profilini rahatça yönetebilmesi, durum güncellemesi yapabilmesi ve gerek takipçilerinin gerekse de insanların haberdar olması ve duvarına yazmaları, o durum güncellemelerini beğenmeleri de yine sitemiz tarafından sağlanan bir hizmettir.

  • Forumlar; kendi veritabanı yapısı üzerinde geliştirilen, 10 kişiye yakın bir ekip tarafından yönetilen ve ayda ortalama 5 binden fazla mesajın gönderildiği forumlarımız Türkiye'de Çevre Mühendisliği konusunda en popüler tartışma merkezidir.

20 kişiye yakın gönüllü kadrosunun emekleri ve kullanıcılarımızın desteğiyle gelişen CMNet'in hiçbir resmî veya özel kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Forum hizmetleri, DNS, e-posta, güvenlik gibi temel servislerden; kullanıcı kayıtları, mesajlaşma sistemleri, fotoğraf paylaşma, üye profilleri ve forumlara kadar tüm servisler gönüllülerimizin gözetiminde işletilmekte ve gözetim altında bulunmaktadır.


*Sunucularımızın büyük bölümü STM16 hızındaki fiberoptik ring ile OC48c(2.5GB/s) kapasiteye sahip tamamen yedekli omurgasındaki datacenterlarda karşılıksız olarak co-locate edilmektedir.

Üst