Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık alanı ve atık kutusu etiketlemeleri hakk.

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Gökhan Arıcan tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Arıcan

Gökhan Arıcan CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,
    Fabrika içerisindeki atık alanının ve atık kutularının üzerine; çalışanın dikkatini çekecek, kolaylık sağlayacak, yönetmelik şartlarına uygun, üzerinde atık kodu, atık adı ve atığın resmi bulunan atık etiketi örnekleri varsa paylaşabilirmisiniz? Teşekkürler..

2. OSMAN EROĞLU

OSMAN EROĞLU CMNet Üyesi

IMG_5167.JPG
    Gökhan Arıcan Bey ben tesisimize atık alanını yeni yaptırdım..işinize yarayabilirse resmi ektedir. İyi Çalışmalar

Fatma Gül Es, maviay ve Gökhan Arıcan bunu beğendi.
  3. Gökhan Arıcan

20121226_163516.jpg Çok teşekkürler Osman Bey, peki tesis içersindeki geri dönüşüm kutularına nasıl bir etiketleme yaptınız? Bende yukardaki gibi bir örnek buldum atık kodu eklenerek kullanılabilir güzel bir etiket olmuş. İyi çalışmalar dilerim..

maviay bunu beğendi.
  4. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

5. Gökhan Arıcan

Merhaba @Melis Kara paylaşım için çok teşekkür ederim. Linkteki paylaşımlarda aradığımı buldum. Çok sağolun, mutlu hafta sonları dilerim..

6. Melis Kara

Melis Kara CMNet Üyesi

7. Harun Harmansa

Harun Harmansa CMNet Üyesi

Osman Merhaba,
    Bir kaç husus eklemek isterim. Atık alanının altı epoksi olabilir. Tekbir atık levhası yapılıp ism ve kodlar yazılır ve daha sonra numaralandırılırsa alan daha sade gözükebilir. ayrıca varillerin altına palet konulursa yükleme boşaltma işlemleri daha rahat olabilir. varillerin üzerine yaptığın kırmızı levhalar yerine küçük atık etiketi ve numaralndırma yapabilirisin.
    sadece öneri bunlar.
    Saygılarımla
    Harun.

Gökhan Bey örneğiniz güzel ama plastik atıkla tehlikeli atık yanyana. ikincisi atık kodu yok örneklerde.