Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bakanlıktan ‘biokaçakçılık’ operasyonu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hakan Nizamogullari tarafından paylaşıldı.

 1. Hakan Nizamogullari

  Hakan Nizamogullari CMNet Üyesi

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Artvin, Gümüşhane ve Rize’de doğadan izinsiz olarak bitki ve hayvan türleri topladıkları tespit edilen yabancı uyruklu şahıslara 2012 ve 2013 yıllarında 593 bin TL para cezası kesti.

  Kaçak toplanan canlılar arasında Hopa Engereği de kelebek de atmaca da sülük de bulunuyor. Bir ABD vatandaşı da yurtdışına atmaca kan örneği götürmeye çalışırken yakalandı. Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü 2012-2013 yıllarında çalışma alanı içerisindeki Artvin, Gümüşhane ve Rize illerinde yapılan çalışmalarda doğadan izinsiz olarak bitki ve hayvan türleri topladıkları tespit edilen yabancı uyruklu şahıslara, Çevre Kanununa muhalefetten toplam 593 bin 84 TL idari para cezası uyguladı.
  Hürriyet
   
  Emre Özer bunu beğendi.
 2. Burak Bilen

  Burak Bilen CMNet Üyesi

  millet nelerin peşinde
   
 3. Emre Özer

  Emre Özer CMNet Üyesi

  Böyle haberleri duyunca her zaman neden biz elimizdekilerin değerini bilemiyoruz diyorum.Avrupa'da yaklaşık 10.000 çeşit bitki türü var,Türkiye'de ise yaklaşık 15000 bitki türü var..İlaç,gıda,kozmetik,tohum,genetik vb. gibi her türlü sektörün hammadesi olduğunu bizden daha iyi biliyorlar.Bu bir gerçek..