Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir ağ mühendisine göre ‘fazla güzel’ :))

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

1. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

21016514.jpg
    İş dünyasının sosyal medya platformu Linkedin kendini cinsiyet ayrımcılığı suçlamalarının hedefinde buldu. Suçlamaların nedeni ise geliştirici ağı platformu Toptal’ın, internet ağı mühendisliği sektörüne yönelik Linkedin’e verdiği reklamda kullanılan bir kadın fotoğrafı. Linkedin fotoğrafın bir ağ mühendisine göre ‘fazla güzel’ olduğu ve gerçek hayatı yansıtmadığı gerekçesiyle reklamı geri çekti.
    Eki Görüntüle 11237
    Daily Mail’in haberine göre Toptal CEO’su Taso Du Val, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “LinkedIn kullanıcıları fotoğraftaki kadınların gerçekten de mühendis olduğunun imkansız olduğunu düşündüler. Linkedin de onlarla hemfikir oldu” dedi.

Du Val, bunun cinsiyet ayrımcılığı olduğunu savundu.

Linkedin’den gelen açıklamada ise reklamın müşteri hizmetleri ekibinin yaptığı bir hata nedeniyle reddedildiği Toptal’ın artık platform üzerinden reklam verebileceğini aktarıldı.

twitter.com/HurriyetTekno

21016538.jpg

Reklamda kullanılılan profillerden Arjantinli ağ mühendisi Florencia Antara.

2. Nihal Ş. Aksoy

Nihal Ş. Aksoy CMNet Üyesi

Ne kadar şaçma bir gerekçe bir kadın hem mühendis hem de güzel ve bakımlı olamaz mı? Acaba bunu düşünen zihniyet nasıl bir medeniyet içerisinde yaşıyor? Ya da kör mü? Asıl bayan mühendisler bakımlı ve güzel olmadıklarında sorun var diye düşünmek lazım! Neticede güzellikle de akıl işi!

3. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Şimdi bir haberi okudum birde resme baktım ''hoş hatunmuş'' hakkını teslim etmek gerek.

Yalnız bizim ağımızda da (CMnet) Linkedin'e göre 'fazla güzel' arkadaşlarımız var, onların da burdan hakkını teslim etmek gerek diye düşünüyorum. Demek ki Linkedin bizi tanımıyor. :D

4. Dejavu

Dejavu CMNet Üyesi

reklam kokan hareketler

Bir ağ mühendisine göre ‘fazla güzel’ :)) konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Daha fazla sığa ile ne yapılabilir?

http://www.youtube.com/watch?v=96dWOEa4Djs&feature=player_embedded#at=47
  2. KOI Fazla K2cr207'in ölçümü

NORMALİTE SEÇİMİ KOİ Tayininde Normalite seçiminde iki önemli husus oksidasyon gücü ve duyarlılık ile hesaplama kolaylılığıdır. Yapılan testler açık refluks metodunda 0.25 M FAS titrantı ve 0.0417 M K2Cr2O7 standardının yeterli duyarlılığı sağladığı ve. Aynı şekilde kapalı refluks metodnda ise 0.0167 M K2Cr2O7 standardı ve 0.1 M FAS Titrantı yeterli olduğunu göstermektedir. Düşük KOİ...
  3. İşletmedeki birden fazla kazanın ısıl gücü ve emsiyon izni

Arkadaşlar merhaba, işletmemizde birden fazla (5) ısınma ve su ısıtma kazanları mevcut. Emiyon izni için kazanların toplam ısıl güçleri baz alındığını biliyorum. Ancak hangi yönetmeliğin neresinde yazıyor onu bulamadım.
  4. Arıtmada fazla yağ ve Fazla KOI

Arkadaşlar fabrikamız taşınacak ve yeni taşınacağım OSB'de ki fabrikamıza kimyasal+biyolojik arıtma tesisi kuruldu. Arıtma tesisi kurulurken eski fabrikadan alınan numunelere göre tasarlanmış( ben yoktum o dönemde). Yeni fabrikada makinalardan çıkan yağlar direk arıtmaya gitsin isteniyor ve makinalarda yağ toplama işinin yapılması istenmiyor(eski fabrikada toplanıyordu) Lakin arıtma kurulurken...