• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre yönetim birimi ve çevre danışmanlığı hakkında

cevremuhendisiyagmur

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
Merhaba, çalıştığım şirkette çevre yönetim birimimiz bulunmakta fakat aynı zamanda dışarıdan çevre danışmanlık hizmeti alıyoruz. Danışmanlık sözleşmemizde danışmanın sorumlulukları olarak çevre eğitimi vermek, aylık rapor düzenlemek, iç tetkik görünüyor fakat yönetmelikte aynı zamanda çevre yönetim biriminin de bunları yapması gerektiği söyleniyor.
Bu gibi sorumlulukları yasal olarak kim gerçekleştirmeli? Çevre danışmanlık firması mı çevre yönetim birimindeki çevre mühendisleri mi?

cevremuhendisiyagmurHer iki taraf da sorumlu.

Yeterlik uygulaması üzerinden ataması yapılan kişiler ilgili yükümlülüklerden sorumludur.
Madde 14 - Fıkra (2) Bir işletmede, çevre yönetim biriminin veya personelin yanında, çevre danışmanlık firmasından da çevre yönetimi hizmeti alınmış olması halinde, hizmet verenlerin tamamı bu Yönetmelikte belirtilen yükümlülüklerden aynı derecede sorumludur.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Önceki cevapları görüntüle…
Cem YılmazCem Bey Merhaba,
çevre mühendisi branşı dışında diğer bölümlerden belge almak isteyenler eskiden önce eğitim ve sonrasında sınava girerek belge alıyorlardı. şu anki durumla ilgili bilginiz var mı? bakanlık sayfasında eğitim ve sınava dair bir bilgiye ulaşamadım. Fabrikada maden müh. bir arkadaşımıza belge aldırmak istiyor yöneticiler. nereden takip edebilirim acaba eğitimleri yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Cem Bey Merhaba,
çevre mühendisi branşı dışında diğer bölümlerden belge almak isteyenler eskiden önce eğitim ve sonrasında sınava girerek belge alıyorlardı. şu anki durumla ilgili bilginiz var mı? bakanlık sayfasında eğitim ve sınava dair bir bilgiye ulaşamadım. Fabrikada maden müh. bir arkadaşımıza belge aldırmak istiyor yöneticiler. nereden takip edebilirim acaba eğitimleri yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.