• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eayp atik kutusu hk

Göksu K.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhaba arkadaşlar,

Bir firmamın çevre izni yok ayrıca eayp den eksiklik gelmiş atık yönetim planı oluşturup onay alıp o şekilde çevre izni için başvuru yapmam gerekiyor değil mi? Atık yönetim planı için atık kutularını belediyeden karton kutu almamız yeterli olur mu kutular nasıl olması gerekiyor konuyla ilgili destek rica ederim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Göksu K.Üstadım Merhaba,

Genellikle çevre izin/lisans belgesi alındıktan sonra atık yönetim planı onayı alınır. Bu durum il çevre müdürlüklerine göre değişiklik gösterebilir.

Atık kutuları için sıfır atık kapsamında biriktirme yapacaksanız belediye veya bu işi yapan firmalardan temin edebilirsiniz. Sıfır atık kapsamında biriktirilecek kağıt, karton, plastik ve benzeri atıklar için plastik veya karton olabilir. Ayrıca atık alanlarında biriktirilecek tehlikeli atıklar için sac varil veya ıbc kullanabilirsiniz.

bizde ilçe belediyesi mavi renkli iç içe geçebilen plastik kutular veriyor sadece ambalaj için. bir de kırmızı renkli pil kutuları veriyor. o sebepten ötürü belediyenin ücretsiz verdiği kutuların yeterli olacağını sanmıyorum. tabi belediyenin hangi kutulardan verdiğine göre değişir. dış firmalardan 3 veya 4'lü şekilde temin ediyoruz, üzerinde sıfır atık logosu olmalı ve atık çeşitlerine göre kutular doğru renklendirilmiş olmalı

Tesisin tehlikeli tehlikesiz geçici atık depolama alanı var mı ? Yoksa yine eksiklik yersiniz. Atık kutularını koysanız bile. Tehlikesiz atık kapları içinde belediye ücretsiz veriyorsa yeterli olur. Ama yine de atık depolama alnında ayrıca biriktirme kapları olması lazım tabi.

Çevre izni müracaatından hemen sonra atık deposu yapılmasını ve EAYP istiyorlar. Bunlardan önce Sıfır Atık Belgesi soruluyor artık

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Göksu K.Merhaba,
Çevre izni olmadan tesisine Endüstriyel Atık Yönetim Planı sunarsanız İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak;

1- Ya ceza yersiniz, Çevre İzni veya Lisansı olmadan firmanın çalıştığını ve atık oluştuğunu beyan ettiğinizden dolayı
2- Yada İl Müdürlüğü Endüstriyel Atık Yönetim Planınızı değerlendirip eksiklik veya onay verir, lisans ve çevre izni konusunu sorgulamaz.

Bu tamamen İl Müdürlüğü inisiyatifinde olan bir şey (olur da başka illerde Endüstriyel Atık Yönetim Planı sunmanız gerekirse bilginiz olsun)

Endüstriyel Atık Yönetim Planı onayı için tesis içerisinde fiziksel şartları sağlanmış hem Tehlikeli hem de Tehlikesiz Atık Geçici Depolama alanınız olması gerekir. Sıfır atık kapsamında idari bina ve tesis içerisinde sıfır atık kumbaraları temin edip koymanız gerekir. Sıfır atık kumbaralarını mevzuat şartlarını sağlayacak şekilde ister belediyeden ister kumbara satan firmalardan temin edebilirsiniz. Tehlikeli atık geçici depolama alanında karton kutu gibi geçirimliliği olan ve yırtılması kolay kutular kullanamazsınız.