• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kapasite raporu

Müşerref Özbakır Turan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bilgin Çevre Danışmanlık
Merhaba,

Çalıştığım fabrika aynı parselin içinde bir bina daha yaparak kapasite artışına gitmektedir. Ruhsat başvurusunda ruhsatın sınıfı mevcut binadan başka olacağı için zabıta müdürlüğü kapasite raporunda ayrım yapılmasını istemektedir. Ayrıca yeni binanın kapı numarası da farklı olacaktır. Kapasite raporunda 2 adresli tek ünvanlı ve üretim adetlerinin ve teçhizatlarının ayrı ayrı yazıldığı haliyle güncelleme yapılacaktır. Ancak ben çed ve çevre izin görüşüne nasıl başvuru yapacağım bu şartlarda biraz kafam karıştı. Yorumu olan veya daha önce böyle bir şey yaşayan var mı?

Merhaba,

Sanırım aynı ünvanlı ama adres değişikliği olan durumdan bahsediyorsunuz. Sigorta sicili ve Vergi durumu da aynı sanırım. Biz de Organize sanayi bölgesinde 2 aynı işi yapan ama adresi farklı diğer tüm durumları aynı 2 fabrikaya sahibiz. Tüm Çevre vb. yasal başvurularımız birbirinden ayrı şekilde devam ediyor. Ama size önerim Çevre İl Müdürlüğüne başvurmadan önce bir danışmanızdır. Kapasite raporunuz çıkar çıkmaz mutlaka görüş sormak için gidin. onlar sizi yönlendirecektir.

Müşerref Özbakır@Burcu B. Hanımın söylediklerine ek olarak ilave etmek isterim. Kapasite raporunu onaylatmadan taslağını rica edin ve onunla görüş sormaya giderseniz, olası bir kapasite raporu değişikliği gündeme geldiğinde sizi yormaz diye düşünüyorum.
Bir de, organize sanayi bölgesinde iseniz, aynı parsel için organize yönetmeliğine göre sadece bir adres verilir diye biliyorum. Sizin aynı parselde ki iki farklı binanız için ayrı ayrı adres bildirim yazısı var mı. Yani resmi olarak iki ayrı adres olduğu belirtilmiş mi.