• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kısa çalışmadan dolayı aat tesis sorumlusu personel belgelendirme başvuruları hk.

Şafak ALTINKAYA DOĞRU

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Automotive
Merhaba Arkadaşlar,
B sınıfı tesis sorumlusu asgari şartlarını fiilen sağlamama rağmen sgk prim günlerim kısa çalışmadan dolayı eksik yattığı için başvurum kabul edilmedi.
Benim gibi aynı durumu yaşayan arkadaşlar varmı? Nasıl bir yol izlendiği hakkında yardımcı olur musunuz?

Bir çalışma arkadaşımız geçen sınavda aynı problemi yaşadı. Fiili olarak beş yılı geçkin süredir çalışmasına rağmen, sgk dökümünde beş yıl dolmamış dendi. Sebep olarak da kısa çalışmalarda 15-17 gün şeklinde çalışılan aylar olmasıydı.

Cimer kısmına girmedi ama bakanlık ile çok yazıştı. "Tebliğ böyle" diyip geçtiler. :(

Tebliği görmedim ancak muhtemelen 5 yıldır çalışıyor olmak değil, 5 yılı doldurmuş olmak yazıyordur sonuç bahsettiğiniz gibiyse.
O sebepten sonucun değişeceğini düşünmüyorum. Daha önce farklı konularda başıma gelmişti doldurmuş olmakla, çalışıyor olmak arasında malesef fark var.

Aslında sistem hataları yüzünden sınava giremeyenler, kısa çalışmadan dolayı günleri sayılmayanlar vb birçok olumsuz durum çevre mühendislerini işsiz kalma ile yüz yüze bırakacak. Zaten yeterli sayıda sınavı geçen de olacağını düşünmüyorum. Umarım en azından yönetmeliğin yürürlüğe giriş süresini uzatırlar..

Bu güne kadar kaç kişinin sınıflara göre belge aldığını nasıl öğrene biliriz ? Tabi burada birde Türkiye' de sınıfına göre kaç adet tesis var ? Belge bulunamaması durumunda tesisler nasıl bir yol izleyecek? İSG uzmanı gibi olma ihtimali varmı ?