• Sayın Üyeler,

  Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

  Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

emisyon

 1. F

  Sürekli̇ emi̇syon i̇zleme si̇stemi̇ne tabi̇i̇ tesi̇sler

  Merhabalar, Seös tebliğinde tabii olan tesisler hakkında bir bilgi edinemedim fakat yaptığım diğer araştırmalara göre tek baca çıkışlı ısıl gücü 10 MW ve üzeri katı ve sıvı yakıtlı yakma tesislerinin tabi olduğuna dair bilgiler okudum. Yakıt olarak doğalgaz kullanan bir buhar kazanın ısıl...
 2. A

  Emisyon numune alma portu

  merhabaa. işletmeye yeni başlayacağımız bir kömür kazanımız bulunmakta. Bu kazanın emisyon ölçümünü yaptıracağımız zaman emisyon alma deliği gerekecek. baca çapı nedeni ile 90 derecede olması gereken 2 delik isteniyor yönetmeliğe göre. ancak bu deliklerin ne kadar yüksekte olması gerekiyor??
 3. A

  Emisyon Ölçümü

  Herkese merhaba, yeni mezunum bir danışmanlık firmasında işe başladım. Bir firmam çevre izninden muaf görünüyor ancak kapasite artışı var. En son 2017 yılına ait emisyon ölçüm raporu mevcut. Baca sayısında artış var. Tekrar emisyon ölçümü yaptırmam gerekiyor mu? Yoksa önce çevre izni muafiyet...
Üst