• Sayın Üyeler,

  Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

  Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

klor

 1. G

  Kullanılacak klor miktar hesaplama

  Merhaba, Kamu hastanesinde çevre teknikeri olarak görev yapmaktayım ve lejyonel üremesinden dolayı 100 tonluk su depomuzu bakiye kloru 3ppm olacak şekilde klorlamam isteniyor. Kullanılacak sodyum hipoklorid miktarını 3Litre olarak hesapladım. Bu hesabım ve kullandığım formül doğrumu onu teyit...
 2. G

  Serbest klor ölçüm cihazı önerisi

  Merhabalar, Günlük olarak klor ölçümü yapılabilmesi için önerebileceğiniz ölçüm cihazı var mıdır? Yardımlarınızı bekler iyi günler dilerim.
 3. G

  Son kullanım noktalarından günlük klor ölçümü yapılması

  Merhaba arkadaşlar, Son kullanım noktalarından günlük klor ölçümü yapan arkadaşlarımız var ise birkaç konu hakkında danışmak isterim. Konu ile ilgili Dezenfeksiyon Teknik Tebliği'ni incelediğimde "Bakiye klor düzeyinin, dağıtım ağının en uç noktasında 0,2-0,5 mg/L’yi sağlaması için; klorlama...
Üst