Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

03 01 05 kodlu atıkların biyokütle olarak değerlendirilmesi

Konu, 'Hava Kirliliği ve Kontrolü' kısmında tolgahanPLT tarafından paylaşıldı.

1. tolgahanPLT

tolgahanPLT CMNet Üyesi

03.01.05 kodlu "03 01 04* dışındaki talaş, yonga, kıymık, ahşap, kontraplak ve kaplamalar" atıklarımızı tesisimizde yakabilmemiz için TS EN ISO 17225-1 standardına uygunluğunu belgelememiz istenmektedir. Bu konuda daha önce rapor hazırlatan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

2. ceren123

ceren123 CMNet Üyesi

@tolgahanPLT merhaba bizden de istendi. siz yaptırdınız mı

3. tolgahanPLT

tolgahanPLT CMNet Üyesi

Tübitak MAM'a numune gönderdim sonuçları bekliyorum @ceren123 analizi yaptırabileceğim başka yer bulamadım. siz bulabildiniz mi?

4. Turan Elieyioğlu

Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

Tolga bey merhabalar,

sakıncası yoksa , bu grubun atık içeriğinin tam olarak nedir acaba ? analiz sonuçlarınız geldi mi ? bizden de istenecek gibi görünüyor..

iyi çalışmalar.....

5. Katibe M.

Katibe M. CMNet Üyesi

Tolga Bey Merhaba,
    Konu ile ilgili yaptığınız çalışmaları paylaşır mısınız? Biz de benzer tesislerle çalışıyoruz ancak analizi yaptırabileceğimiz akredite lab bulamadık.

6. celyagut

celyagut CMNet Üyesi

Merhaba,

Tübitak MAM bu analizi 17225-1 standartı kapsamında yapamayacağını söyledi. Bu kapsamda akredite olan Üniversite Lab. bulabilmiş değilim.

Bu konuda çalışmalarını olumlu olarak sonuçlandırabilen varsa, bilgilendirmesini bekliyorum.
    Teşekkürler.

7. Melike_Üsküt

Melike_Üsküt CMNet Üyesi

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi ZEKİ CANDAN ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkileri var analizi yapabiliyorlar.

celyagut bunu beğendi.
  8. celyagut

celyagut CMNet Üyesi

@Melike_Üsküt teşekkür ederim. Görüştüm analize başlayacağız.

Melike_Üsküt bunu beğendi.
  9. Aydın Özkök

Aydın Özkök CMNet Üyesi

Merhaba, benim de bir firmam için şu şekilde bir talepte bulunulmuş;

"Atığın kimyasal içeriği açısından TS EN ISO 17225-1'e göre biyokütle özelliğine sahipolduğunun belgelenmesi gerektiği"

bunun için de yönlendirdiğiniz Zeki Bey yardımcı olabilir mi yoksa TÜBİTAK'ta yaptırabilir miyiz.

10. Melike_Üsküt

Melike_Üsküt CMNet Üyesi

Merhaba Aydın Bey, İstanbul üniversitesinin yetkisi var, analiz için öğretim görevlisi Zeki Bey ile irtibata geçebilirsiniz sizi yönlendirecektir. Benim analiz yaptırmaya çalıştığım süreçte Tübitak'ın yetkisi yoktu. Şuan varmı bilmiyorum.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...