03 01 05 kodlu atıkların biyokütle olarak değerlendirilmesi

tolgahanPLT

Kayıtlı Kullanıcı
03.01.05 kodlu "03 01 04* dışındaki talaş, yonga, kıymık, ahşap, kontraplak ve kaplamalar" atıklarımızı tesisimizde yakabilmemiz için TS EN ISO 17225-1 standardına uygunluğunu belgelememiz istenmektedir. Bu konuda daha önce rapor hazırlatan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

KS
T

tolgahanPLT

Kayıtlı Kullanıcı
Tübitak MAM'a numune gönderdim sonuçları bekliyorum @ceren123 analizi yaptırabileceğim başka yer bulamadım. siz bulabildiniz mi?

Turan Elieyioğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yapı Sektörü
Tolga bey merhabalar,

sakıncası yoksa , bu grubun atık içeriğinin tam olarak nedir acaba ? analiz sonuçlarınız geldi mi ? bizden de istenecek gibi görünüyor..

iyi çalışmalar.....

Katibe M.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Detam Şirketler Grubu
Tolga Bey Merhaba,
Konu ile ilgili yaptığınız çalışmaları paylaşır mısınız? Biz de benzer tesislerle çalışıyoruz ancak analizi yaptırabileceğimiz akredite lab bulamadık.

celyagut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ALYA ÇEVRE DANIŞMANLIK VE İŞ GÜVENLİĞİ
Merhaba,

Tübitak MAM bu analizi 17225-1 standartı kapsamında yapamayacağını söyledi. Bu kapsamda akredite olan Üniversite Lab. bulabilmiş değilim.

Bu konuda çalışmalarını olumlu olarak sonuçlandırabilen varsa, bilgilendirmesini bekliyorum.
Teşekkürler.

Melike ÇALIŞKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Mühendisi
İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi ZEKİ CANDAN ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkileri var analizi yapabiliyorlar.

Aydın Özkök

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhaba, benim de bir firmam için şu şekilde bir talepte bulunulmuş;

"Atığın kimyasal içeriği açısından TS EN ISO 17225-1'e göre biyokütle özelliğine sahipolduğunun belgelenmesi gerektiği"

bunun için de yönlendirdiğiniz Zeki Bey yardımcı olabilir mi yoksa TÜBİTAK'ta yaptırabilir miyiz.

Melike ÇALIŞKAN

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre Mühendisi
Merhaba Aydın Bey, İstanbul üniversitesinin yetkisi var, analiz için öğretim görevlisi Zeki Bey ile irtibata geçebilirsiniz sizi yönlendirecektir. Benim analiz yaptırmaya çalıştığım süreçte Tübitak'ın yetkisi yoktu. Şuan varmı bilmiyorum.

elifchetin

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Mutlular Çevre
Herkese merhaba,
Kereste üretiminden çıkan atıklar için analiz yaptırdığımızda bu analiz sonucu ile biyokütle olarak biyokütle yakma tesislerine satışını yapabilir miyiz?