03 01 05 kodlu atıkların biyokütle olarak değerlendirilmesi

Başlık
1
Tepki
0
03.01.05 kodlu "03 01 04* dışındaki talaş, yonga, kıymık, ahşap, kontraplak ve kaplamalar" atıklarımızı tesisimizde yakabilmemiz için TS EN ISO 17225-1 standardına uygunluğunu belgelememiz istenmektedir. Bu konuda daha önce rapor hazırlatan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Başlık
1
Tepki
0
  • Konu sahibi Konu sahibi
Tübitak MAM'a numune gönderdim sonuçları bekliyorum @ceren123 analizi yaptırabileceğim başka yer bulamadım. siz bulabildiniz mi?

Turan Elieyioğlu

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
14
Tolga bey merhabalar,

sakıncası yoksa , bu grubun atık içeriğinin tam olarak nedir acaba ? analiz sonuçlarınız geldi mi ? bizden de istenecek gibi görünüyor..

iyi çalışmalar.....

Katibe M.

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Tolga Bey Merhaba,
Konu ile ilgili yaptığınız çalışmaları paylaşır mısınız? Biz de benzer tesislerle çalışıyoruz ancak analizi yaptırabileceğimiz akredite lab bulamadık.

celyagut

Daimi üye
Başlık
2
Tepki
15
Merhaba,

Tübitak MAM bu analizi 17225-1 standartı kapsamında yapamayacağını söyledi. Bu kapsamda akredite olan Üniversite Lab. bulabilmiş değilim.

Bu konuda çalışmalarını olumlu olarak sonuçlandırabilen varsa, bilgilendirmesini bekliyorum.
Teşekkürler.

Başlık
0
Tepki
5
İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi ZEKİ CANDAN ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkileri var analizi yapabiliyorlar.

Başlık
2
Tepki
0
Merhaba, benim de bir firmam için şu şekilde bir talepte bulunulmuş;

"Atığın kimyasal içeriği açısından TS EN ISO 17225-1'e göre biyokütle özelliğine sahipolduğunun belgelenmesi gerektiği"

bunun için de yönlendirdiğiniz Zeki Bey yardımcı olabilir mi yoksa TÜBİTAK'ta yaptırabilir miyiz.

Başlık
0
Tepki
5
Merhaba Aydın Bey, İstanbul üniversitesinin yetkisi var, analiz için öğretim görevlisi Zeki Bey ile irtibata geçebilirsiniz sizi yönlendirecektir. Benim analiz yaptırmaya çalıştığım süreçte Tübitak'ın yetkisi yoktu. Şuan varmı bilmiyorum.

elifchetin

Üye
Başlık
0
Tepki
3
Herkese merhaba,
Kereste üretiminden çıkan atıklar için analiz yaptırdığımızda bu analiz sonucu ile biyokütle olarak biyokütle yakma tesislerine satışını yapabilir miyiz?

Yukarı Alt