• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

28 Temmuz 2020 Tarihli GEKAP Duyurusuna İlişkin Ortak Bildiri

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Merhaba arkadaşlar,

28 Temmuz 2020 tarihinde, ÇYGM üzerinden GEKAP ile ilgili akla mantığa sığmayacak bir duyuru yayımlandı.
İlgili duyuru:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Duyurunun son paragrafı, bu bildirinin temelini oluşturmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çevre görevlilerine yüklemeye çalıştığı "saçma sapan" sorumluluktan bir an önce dönmesi gerekmektedir. Vergi dairesine yapılan bildirimi, faturalardan çekilen veriyi bizler temin etmek zorunda değiliz. BİZLER MALİ MÜŞAVİR YA DA MUHASEBECİ DEĞİLİZ! Bu nedenle ekte yer alan bildiriyi, Demirhan Küçük başta olmak üzere tüm ilgililere mail yoluyla iletmeyi amaçlamaktayız. Cimer üzerinden de aynı bildiriyi yollayabiliriz. Sizlerin de duyarsız kalmamasını rica etmekteyiz.

Not: Bu sorumluluk bizlere yüklenirse, işletmelere kesilecek ekonomik cezalar bizlere yansıtılmaya çalışılacaktır. Bunun yanında zaten beyan yapmamak ya da hatalı beyan yapmak kısmından çevre görevlisine de puan cezası uygulama hakları bulunuyor.

Ekli dosyalar

• GEKAP - Çevre Mühendisleri Açıklaması.pdf
    194.7 KB · Görüntüleme: 166
Katılıyorum. Benim de kafamı kurcalayan bir konuydu. Netice de Piyasaya sürenin kestiği faturaları biz görmüyoruz. Dolayısıyla doğruluğunu da bilmiyoruz. Ama kesilen ve alınan bütün faturalar mali müşavir kontrolündedir.

Merhaba daha 2 gün önce muhasebeci arkadaşla sıkıntı yaşadım, biz mühendis miyiz, onu da mı biz yapacağız diye söyleniyordu.

@dyg Yapacakları işin mühendislikle alakası yok zaten beyanname vermeden önce kontrol edecez onlarda girecek sistemlerine. bu sorumluluğu alıyorsak o zaman Hazine ve bilmem ne bakanlığına bağlı çalışan olalım belki maaşlara etkisi olur (:

Cem YılmazBen bişey sormak istiyorum "Kayıtlı olduğum Oda görevlileri ne iş yapmakta" Mali müşavirlerin sözcüleri bi eğitim adına youtube üzerinden eğitim verdiler orada sürekli dile getirdiler bu görev bizim değildir aslında aslında diye diye sonrasında yük ve sorumluluk bizim üstümüze geldi... Ve bir de bu görevi yaparsak mali ücret talebimiz olacaktır dediler. Ala ala o halde biz yapalım biz de ek ücret alalım....
Kayıtlı olduğum oda yöneticeleri bu işe el atmazsa bizi kim temsil edecek ki.... :mad: :suspus:

@Fatih Koçak ÇMO adı altında sadece bir kart verip arada sırada Sümer eğitim programı ile geçerliliği belli olmayan sertifika verilecek diyip vermekten aciz bir de aidat alan bir oda. bildiniz mi :)

Dün akşam akşam 10 gibi danışmanlığını yaptığım tesisin mali müşaviri bu yazıyı göndermişti. Yazıyı okuyup bir değişikliğin olmadığını yine yapılacağını söyledim. Bir de sonuna ne demek istediği ile ilgili soru işareti bırakmıştım. (Sırf o son cümleyi gösterip bizim üzerimize atmayı düşünmemiştir sanırım diye :))
Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ama dün Twitter'da gündem olmaları bu DUYURUYU yazmalarına neden olabiliyor..
Helal olsun ..

Veriler konusunda gercekten cmler sorumlu olmamali. Ben gecen ay Demirhan beye yazmistim. Muhtemelen 3 veya 4 ay sonra bununla ilgili bildiri yayimlanir, sabredin😅

Son düzenleme:
Melih Bey,

Önceliğimiz diğer meslek mensuplarının çevre görevlisi belgesi almaması olması gerekirken bunda bile yıllardır herhangi bir ilerleme alamadığımız ortadayken, makine mühendisleri, fizik mezunları bile iş alanımızı elimizden almaya devam ediyorken, oda tarafından bu kadar yalnız bırakılmışken sosyal medya aracılığıyla yapacağımız eylemden iyi bir sonuç almayı düşünecek kadar iyimser olmanızı hayretle karşıladığımı belirtmek isterim. Ne bakanlığın ne de odanın umrunda olmadığımızı ve bu süreçlerin tamamında çok yalnız bırakıldığımızı düşünüyorum, umarım yanılırım.

Güzel günleriniz olsun.