28 Temmuz 2020 Tarihli GEKAP Duyurusuna İlişkin Ortak Bildiri

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Merhaba arkadaşlar,

28 Temmuz 2020 tarihinde, ÇYGM üzerinden GEKAP ile ilgili akla mantığa sığmayacak bir duyuru yayımlandı.
İlgili duyuru:
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.

Duyurunun son paragrafı, bu bildirinin temelini oluşturmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çevre görevlilerine yüklemeye çalıştığı "saçma sapan" sorumluluktan bir an önce dönmesi gerekmektedir. Vergi dairesine yapılan bildirimi, faturalardan çekilen veriyi bizler temin etmek zorunda değiliz. BİZLER MALİ MÜŞAVİR YA DA MUHASEBECİ DEĞİLİZ! Bu nedenle ekte yer alan bildiriyi, Demirhan Küçük başta olmak üzere tüm ilgililere mail yoluyla iletmeyi amaçlamaktayız. Cimer üzerinden de aynı bildiriyi yollayabiliriz. Sizlerin de duyarsız kalmamasını rica etmekteyiz.

Not: Bu sorumluluk bizlere yüklenirse, işletmelere kesilecek ekonomik cezalar bizlere yansıtılmaya çalışılacaktır. Bunun yanında zaten beyan yapmamak ya da hatalı beyan yapmak kısmından çevre görevlisine de puan cezası uygulama hakları bulunuyor.

Ekli dosyalar

yigiten

Kayıtlı Kullanıcı
Katılıyorum. Benim de kafamı kurcalayan bir konuydu. Netice de Piyasaya sürenin kestiği faturaları biz görmüyoruz. Dolayısıyla doğruluğunu da bilmiyoruz. Ama kesilen ve alınan bütün faturalar mali müşavir kontrolündedir.

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Bu nedenle sizlerden ricamız tepkinizi göstermeniz :)

Önceki cevapları görüntüle…

ozber

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kendi işinde
hem cimerden hem de Demirhan Bey'e mail yoluyla düşüncelerimi gönderdim. inşallah güzel sonuçlar alırız arkadaşlar

ateş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVREGEN MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK MARKA PATENT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Dün akşam akşam 10 gibi danışmanlığını yaptığım tesisin mali müşaviri bu yazıyı göndermişti. Yazıyı okuyup bir değişikliğin olmadığını yine yapılacağını söyledim. Bir de sonuna ne demek istediği ile ilgili soru işareti bırakmıştım. (Sırf o son cümleyi gösterip bizim üzerimize atmayı düşünmemiştir sanırım diye :))
Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ama dün Twitter'da gündem olmaları bu DUYURUYU yazmalarına neden olabiliyor..
Helal olsun ..

Meltem Kadayıfcı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhabalar,

Paylaşım için teşekkürler, CİMER'e kayıt oluşturdum. Ayrıca odaya da sordum, umarım bir çaba gösterirler.
ÇMO.PNG

Melih Coşar

Yönetim Grubu
Firma
.
Bir başvuru da benden gitti. Ancak bunu özellikle 4 Ağustos günü twitterda, sosyal medyada duyurmamız lazım, durum düzelene kadar twitterdan koordineli bir şekilde bunu yukarıya taşımamız lazım.

İrem Sivrikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
itü
Melih Bey,

Önceliğimiz diğer meslek mensuplarının çevre görevlisi belgesi almaması olması gerekirken bunda bile yıllardır herhangi bir ilerleme alamadığımız ortadayken, makine mühendisleri, fizik mezunları bile iş alanımızı elimizden almaya devam ediyorken, oda tarafından bu kadar yalnız bırakılmışken sosyal medya aracılığıyla yapacağımız eylemden iyi bir sonuç almayı düşünecek kadar iyimser olmanızı hayretle karşıladığımı belirtmek isterim. Ne bakanlığın ne de odanın umrunda olmadığımızı ve bu süreçlerin tamamında çok yalnız bırakıldığımızı düşünüyorum, umarım yanılırım.

Güzel günleriniz olsun.

Pnr

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Veriler konusunda gercekten cmler sorumlu olmamali. Ben gecen ay Demirhan beye yazmistim. Muhtemelen 3 veya 4 ay sonra bununla ilgili bildiri yayimlanir, sabredin😅

Son düzenleme:

i3erat

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gb consultıng
Herkes işi muhasebeye yıkıyor : ) Bu işin bir 6 ay daha ertelenmeye ihtiyacı var.

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
Faturanın ulaştığı kısım muhasebe, vergi dairesi sistemine giriş yapan muhasebe. Ödemeyi yapan da muhasebe. Affınıza sığınarak soruyorum, işi meydancıya mı yıkmalıydım? :D

i3erat

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
gb consultıng
Bu iş entegreli bir şekilde yapılırsa sıhhatli olur yoksa iş meydancıya kalacak. Hukuki boyutu sıkıntıya sokacak. İyi Çalışmalar olsun.

Ahmet Tekyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HAKSER MADENCİLİK
İyi geceler arkadaşlar yeni gördüm bende şikayette bulundum. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı biz Çevre Mühendisleri hariç herkeze fayda sağlıyor. Resmen üvey evlat muamelesi görüyoruz.

Ekli dosyalar

TAHA UMUT KORKUT

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGM OTOMOTİV A.Ş
Var mı bi sonuç arkadaşlar? Muhasebe birimini aramaya çekinir oldum, yazıyı okumuş olmalarından ve konuyu üzerime yıkacaklar her an böyle hissediyorum.

ayşe çelik

Kayıtlı Kullanıcı
Peki biz bu gekap onayini nerden nasil yapacağız? Muhasebeciler beyan yapip biz sadece onayini mi yapacağız??

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu
Web Sitesi
www.cevremuhendisleri.net
Firma
Mutlular Çevre Ve Sistem Danışmanlığı
Herhangi bir onay ekranı bulunmuyor , Mail üzerinden veya sizin hazırlayacağınız bir evrak (yazı ) ile onayı yapabilirsiniz.

Gülşah Albayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BERAY ÇEVRE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.
bir başvuruda benden :harika:
umarım faydalı olur. mali müşavirler şimdi bizden onay için imzalı bir belge istiyor sorumluluğun bize ait olduğuna dair. onların da işine geldi bu durum

1596527950120.png