• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

7.2. Yeterlilik

nesliy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kamu
Merhaba,

Yeterliliğin kanıtı olarak uygun dokümante edilmiş bilgi zorunlu, naısl bir doküman hazırladınız?
Teşekkürler

7.2 Yeterlilik
Kuruluş:
a) Çevre performansını ve uygunluk yükümlülüklerini yerine getirme yeteneğini etkileyen kendi kontrolü
altında çalışan kişi/kişilerin gerekli yeterliliğini belirlemeli,
b) Bu kişilerin, uygun eğitim, öğretim ve tecrübeleri dikkate alınarak yeterliliklerini garanti altına almalı,
c) Çevre boyutları ve çevre yönetim sistemi ile ilgili eğitim ihtiyaçlarını belirlemeli,
d) Uygulanabilir olduğunda, ihtiyaç duyulan yeterliliğin kazanılması için faaliyet yapılması ve bu
faaliyetlerin etkinliğini değerlendirmeli
dir.
Not – Uygulanabilir faaliyetler; örneğin, mevcut çalışan personelin, eğitime tabi tutulması, bunlara mentörlük
verilmesi veya görev yeri değiştirilmesi ya da yeterli personelin kiralanması veya sözleşmeli olarak
çalıştırılmasını kapsayabilir.
Kuruluş, yeterliliğin kanıtı olarak uygun dokümante edilmiş bilgiyi muhafaza etmelidir.

Görev yetki sorumlulukları belirenken; görev tanımlarına veya yapılacak işler kısmı olarak varsa oraya çevre yönetim sistemi ile alakalı şunları şunları yapacak ve 14001 hakkında temel eğitimi almış olacak şeklinde ibarelere yer verebilirisiniz.
Eğitimler yönetim sistemlerinin verildiği eğitim formları sertifikalar veya tutulan herhangi bir form
Tesis içerisinde verilen çalışanlara 14001 bilgilendirme eğitimi gibi eğitim
Bunların dokümantasyonu ve muhafazasıda sizin dosyalar halinde tuttuğunuz formlar olarak düşünebilirisiniz