AAT - Tesis Sorumlu Eğitim Videoları ve Dökümanlar Hk.

MÜMİT

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Selam,

Endüstriyel sınıfta A sınıfı için eğitimi tamamladım ama sizin bahsettiğiniz modüller içerisinde bölümle ilgili çıkan değerlendirme sorularını görmedim. Soruları paylaşan arkadaşlar var mı?

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
KS
Fatih Koçak

Fatih Koçak

Etkinlik Grup Lideri
Yönetim Grubu
Etkinlik Grubu

Seda Tokcan

Kayıtlı Kullanıcı
AAT Sorumlu Belgesi Sınavları için yardımlaşma ve bilgi paylaşımı grupları oluşturulmuştur.
A=
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.

B=

C=

D=
Fatih Koçakmerhaba,bu linkler çalışmıyor sanırım?

Arzu Arzu PEKİN

Kayıtlı Kullanıcı
Telefonunuza uygulamayi indirin. AAT diye arama yapip linki bulabilirsiniz

Siniori

Kayıtlı Kullanıcı
2021 başvuruları ne zaman olur? İş güç nedeniyle başvuramadık, üstüne ücreti de olur bu işin.

sancar

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün Telegram grubunda bu sınavla ilgili Bakanlık yetkililerinin de müdahil olduğu ciddi tartışmalar yaşandı. Ben dahil bir çok arkadaş, bu eğitimin Çevre Mühendisleri için gereksiz olduğu konusunda hem fikir olduk. Hatta, @Fatih Koçak bey bu hususta toplu hareket ederek bir itiraz hareketi başlatılabileceği üzerinde durdu. Sonuç olarak, Çevre Mühendislerinin büyük bir çoğunluğu bu tarz eğitimlerden, birinin bitip diğerinin başlamasından, bir sonraki dönemde başka bir yeterlilik belgesi alınması zorunluluğu doğabileceğinden ciddi anlamda şikayetçi. Ancak itirazlarını nasıl dile getireceğini ya bilmiyor ya da birlik olunamadığı için yapılacak itirazın ses getiremeyeceğine inanıyor.
Bugün Telegram grubunda yaşananlar umarım bir kıvılcım olur ve giderek büyür. Gerçek anlamda birlik olunarak hareket edilip yapılması gerekenler yapılır. Artık ciddi anlamda bir yerlerden başlamak gerek...

Önceki cevapları görüntüle…

gamzeboztepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün Telegram grubunda bu sınavla ilgili Bakanlık yetkililerinin de müdahil olduğu ciddi tartışmalar yaşandı. Ben dahil bir çok arkadaş, bu eğitimin Çevre Mühendisleri için gereksiz olduğu konusunda hem fikir olduk. Hatta, @Fatih Koçak bey bu hususta toplu hareket ederek bir itiraz hareketi başlatılabileceği üzerinde durdu. Sonuç olarak, Çevre Mühendislerinin büyük bir çoğunluğu bu tarz eğitimlerden, birinin bitip diğerinin başlamasından, bir sonraki dönemde başka bir yeterlilik belgesi alınması zorunluluğu doğabileceğinden ciddi anlamda şikayetçi. Ancak itirazlarını nasıl dile getireceğini ya bilmiyor ya da birlik olunamadığı için yapılacak itirazın ses getiremeyeceğine inanıyor.
Bugün Telegram grubunda yaşananlar umarım bir kıvılcım olur ve giderek büyür. Gerçek anlamda birlik olunarak hareket edilip yapılması gerekenler yapılır. Artık ciddi anlamda bir yerlerden başlamak gerek...
sancar@sancar eğitimleri almadım sınavlara girmiyorum yani bu benim kendi tepkim. Ama sabahtan beri grup konuşmalarını okuyorum bir sürü tartışmalar oluyor. Haksızlığa uğrayanlar , haksızlığa uğrayanların yanında olanlar, bir şeyler değişsin diye uğraşanlar var ama bakıyorum çoğunluk hala sınav tamamlayıp belge alma derdinde tabi bu da diretiliyor. Bunlara karşın bende birlik olunup bir şey yapılamayacağı düşüncesindeyim. Keşke bir şeyleri değiştirebilsek...

Son düzenleme:

Burak Bilen

Kayıtlı Kullanıcı
@sancar eğitimleri almadım sınavlara girmiyorum yani bu benim kendi tepkim. Ama sabahtan beri grup konuşmalarını okuyorum bir sürü tartışmalar oluyor. Haksızlığa uğrayanlar , haksızlığa uğrayanların yanında olanlar, bir şeyler değişsin diye uğraşanlar var ama bakıyorum büyük çoğunluk hala sınav tamamlayıp belge alma derdinde. Bunlara karşın bende birlik olunup bir şey yapılamayacağı düşüncesindeyim. Keşke bir şeyleri değiştirebilsek...
gamzeboztepeBüyük çoğunluk kelimesinden sonra size kesinlikle katılmıyorum. Herkes bir şeyleri koşturuyor işte. Neden sözlerimiz hep diğerlerini ezerek çıkıyor ağzımızdan? Belge alma derdi ne demek arkadaşlar? Kendi içimizde, biz bize, kendi kendimize kuracağımız en iyi cümle bu veya buna benzer şeyler mi olmalı?

gamzeboztepe

Kayıtlı Kullanıcı
Büyük çoğunluk kelimesinden sonra size kesinlikle katılmıyorum. Herkes bir şeyleri koşturuyor işte. Neden sözlerimiz hep diğerlerini ezerek çıkıyor ağzımızdan? Belge alma derdi ne demek arkadaşlar? Kendi içimizde, biz bize, kendi kendimize kuracağımız en iyi cümle bu veya buna benzer şeyler mi olmalı?
Burak Bilen@Burak Bilen Yanılıyorsunuz amacım kimseyi ezmek değil herkesin kendi fikri kendi tercihi sadece ortak payda da buluşamadığımızı, mücadele veremediğimizi söylüyorum. Sadece bu eğitim içinde söylemiyorum birlikte hareket edip bir şeyleri değiştiremiyoruz ya da gerçekten bunun için uğraşmıyoruz.

Siniori

Kayıtlı Kullanıcı
sancarBakanlık mesleki yeterlilik kurumu değildir. O nedenle dava açan kazanır. İdari Mahkemeye. Ben de düşünüyorum.

sancar

Kayıtlı Kullanıcı
Bakanlık mesleki yeterlilik kurumu değildir. O nedenle dava açan kazanır. İdari Mahkemeye. Ben de düşünüyorum.
SinioriHiç bu yönden bakmadığım için işin hukuki boyutunu bilemiyorum. Vatandaşlık hakkı sonuçta, kimse neden açtın diyemez. Eğer sizin açınızdan pozitif sonuçlanırsa hukuki açıdan emsal teşkil edebilir. "Vakit kaybı, açsan ne olur?" gibi benzer şeyler söyleyenlere aldırmadan açılmalı. İnşallah olumlu sonuçlanır da böyle saçma sapan belgeyle, yeterlilik vs. şeylerle uğraşmamıza gerek kalmaz. Zaten Çevre Mühendisliğinin ülkedeki gerçeği ortada, bir de kılı kırk yaran Çevre(!) ve Şehircilik Bakanlığının zembille inme yeterlilikleriyle uğraşıyoruz.

Muhammet Fatih AYDIN

Kayıtlı Kullanıcı
Az önce D grubu sınavına girdim. test sınavda şıkları kaydıran şaşkın öğrenci misali soruları kaydırmışlar C şıkkı yerinde soru var A ve B şıkkı bir önce ki sorunun şıkları D ve E şıkkı da C şıkkında yazılan soruların şıkları bütün hepsini C şıkkı yanı soruları işaretledim..

merve suludere

Kayıtlı Kullanıcı
Az önce D grubu sınavına girdim. test sınavda şıkları kaydıran şaşkın öğrenci misali soruları kaydırmışlar C şıkkı yerinde soru var A ve B şıkkı bir önce ki sorunun şıkları D ve E şıkkı da C şıkkında yazılan soruların şıkları bütün hepsini C şıkkı yanı soruları işaretledim..
Muhammet Fatih AYDINAynen benim de o şekildeydi şimdi ne olacak bilmiyorum

mugeteke

Kayıtlı Kullanıcı
Muhammet Fatih AYDINDüzelteceklerini sölediler bir açıklama yaparlar artık

snmadl

Kayıtlı Kullanıcı
Süre yetmiyor. Şıklar kaydırılmış neredeyse hepsi. Çok kötü bi sınavdı. Telegram grubu güzel bir çözümdü. Bakanlığın girememesi için whatsapp ta düşünülebilir

chimerasb

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar çok yoğun olarak bu platformu kullanmasam da bu kadar saçma bir olay görmedim.
Çevre Yönetim Hizmeti Belgesi gibi saçma bir belge tamam ama bu nedir yahu?? eğitim en başından saçma, ÇMO son güne kadar çok faal olmadı gördüğüm, buna itirazların tebliğ çıktığı anda olması gerekli idi son dakikaya kadar beklenmemeliydi.
LinkedIn de ÇMO istanbul eğitime ne diyoruz diye söyleşi yapıyor..... :-) gülüyorum sadece
evet belge almak için sınava girdim geçer miyim pek bilmiyorum sanki lisanstaki vize final gibi idi...
Danışmanlığı bırakarak freelance iş peşinde koşmaya karar veren bir çevre yük. mühendisiyim.

BU EĞİTİM, NOTLAR, VİDEOLAR, SINAV HEPSİ SAÇMA BİR SİSTEM.... tek başımıza bir şey yapamayacağımız gibi zaten sınav geçiş oranının çok yüksek olacağını düşünmüyorum.
Odalar da çok tepkisiz kaldılar bu duruma.

Artık bizde moda, veterinerlik vb. gibi diğer alanlara girelim daha kolay hayatımızı sürdürelim

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar sizlere bundan sonraki meslek hayatınızda başarılar dilerim. Bir B Sınıfı olarak D Sınıfı soruları paylaştığım için men edildim.

Saygı ve sevgilerimle.

Screenshot_20201219_171827.jpg

Nazlıhan TOPÇU

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar sizlere bundan sonraki meslek hayatınızda başarılar dilerim. Bir B Sınıfı olarak D Sınıfı soruları paylaştığım için men edildim.

Saygı ve sevgilerimle.

Ekli dosyayı görüntüle 27906
Cem YılmazAnlamıyorum olmuş bitmiş sınav paylaşılsa ne olur, seneye aynı soruları mı soracaklardı sanki?.. Herhangi bir yerde de soruların paylaşılmamasına ithafen bir yazı, uyarı vs. var mıydı ki?

Alibey

Kayıtlı Kullanıcı
Sınav bittiğinde sanav bitti diye bir uyarı gelmiyor neden se yaptığım sınav gecerli oldumu hiçbir bilgim yok yardımcı olurmusunuz ?

cengelmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Sınav bittiğinde sanav bitti diye bir uyarı gelmiyor neden se yaptığım sınav gecerli oldumu hiçbir bilgim yok yardımcı olurmusunuz ?
Alibeysınavı bitir dedikten sonra bir ekran çıkıyor tamamlanmıştır şeklinde sizde çıkmadı mı?

Eda Altınay Tekin

Kayıtlı Kullanıcı
AlibeyAynı durum bendede yaşandı ben mail attım gelen cevap aşağıdaki gibi :

Cevaplarınız anlık işlenmektedir süre bitmiş olsa dahi sınav süresi içinde verdiğini cevaplar uygulamaya işlenmiş ve bu cevaplar üzerinden değerlendirme yapılacaktır.

yaptıklarımız sayıldı gözüken o

ozturk20

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar merhaba, iki gündür olan sınavlarda aynı sınıftan sınava girenlere farklı soru mu sormuşlar yoksa aynı sorular mı gelmiş. bilgisi olan var mı?

Nazlıhan TOPÇU

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar Eğitimleri tamamladığım halde son eğitim bir türlü tamamlanmıyordu. Mail attım bakanlığa 2 sefer bu konu ile ilgili.. dün akşam dönmüşler son eğitimin %75 ini tamamladığınız için sınav hakkınız yok diye.
Zaten %75 olsa ben niye mail atayım oturur izlerim, sistem takılıyor 3 sefer aynı eğitimi izledim düzelmiyor.

Çok güzel başlarından atıldım. Esas korkum diğer eğitimlerde de aynısının olması. Böyle hakkı yanan kaç kişi var şuan ne yapacağız?

gencerakif

Kayıtlı Kullanıcı
AAT - ENDÜSTRİYEL - B GRUBU eğitimini tamamladığım da son 12. video da benzer durumla karşılaştım uzaktanegitim@csb.gov.tr adresine mail attım dönüş olmadı sınavda bugündü eğitim tamamlanmadı göründüğü için sınava katılamadım.
Hangi mail adresine mail atmıştınız?

Nazlıhan TOPÇU

Kayıtlı Kullanıcı
AAT - ENDÜSTRİYEL - B GRUBU eğitimini tamamladığım da son 12. video da benzer durumla karşılaştım uzaktanegitim@csb.gov.tr adresine mail attım dönüş olmadı sınavda bugündü eğitim tamamlanmadı göründüğü için sınava katılamadım.
Hangi mail adresine mail atmıştınız?
gencerakifGörkem Dayangaçın mailine attım 2 defa, Mustafa Güneşer diye biri dönüş yaptı. (Uzaktan Eğitim Sistem Yöneticisi yazıyor)