Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Adres değişikliği

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında İdris Kaval tarafından paylaşıldı.

 1. İdris Kaval

  İdris Kaval CMNet Üyesi

  arkadaşlar; danışmanlığını yaptığım tesis başka bir yere taşındı. Yeni yerin adresini içeren bir dilekçeyi çevre ve şehircilik il müdürlüğüne teslim ettim. Sistemde bu tesisle ile ilgili bir değişklik yapmam gerekiyormu?
   
 2. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  bu konuda bende bilgi almak istiyorum? Bilen birileri yokmudur?
   
 3. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  online.cevre.gov.tr adresinden tesis adresini günceller iseniz izinlisans.cevre.gov.tr 'de aktarılıyor.
   
 4. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  Şimdi şöyle bir sıkıntı var. Tesis çevre görevlisi olarak görünen mühendis 1 yıl önce işten ayrılmış ve iletişim bilgisi yok kendisinin. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne adres değişikliği ile ilgili dilekçe verildi fakat hala adres hala eski adres olarak görünüyor. Bunu düzeltmek için ne yapmak gerekmekte ve ileride bi sıkıntı yaratabilir mi bize?
   
 5. yıldırım mustafa

  yıldırım mustafa CMNet Üyesi

  adres değişikliği yapan firma ne iş yapıyor çevre izin ve lisans yönetmenliğin MADDE 11 VE 2. bendinin a fıtratında şöyle diyor işletmenin faaliyet yerinin değişmesinde yeniden lisans yenilemesi gerek diyor
   
 6. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  Tehlikeli atık taşımacılığı yapmaktaydı.
   
 7. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  adres değişkliğinde izin/lisans belgesi değişikliğine gerek yok doprudur. Hatta sistemde belge yenileme işlemine tıkladığınızda hangi konularda değişiklik olduğunu gösteriyor.

  siz bu firmada tam zamanlı çalışan mısınız yoksa çevre danışman firma olarak mı faaliyet yapıyorsunuz?
   
 8. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  Şimdi şöyle bir konu var. Aynı adreste 2 farklı isimde firma var. Ben bir tanesinde tam zamanlı çevre mühendisi olarak çalışmaktayım ama çevre görevlisi değilim. Danışmanlık firmasından hizmet alıyoruz. Diğer farklı isimdeki tehlikeli atık taşımacılığı yapan firmanın ise çevre görevlisi 1 yıl kadar önce işten ayrılmış ama hala o görünüyor. Elimizde şirketin online çevreye giriş bilgileri yok. Adres değişikliği olduğundan dolayı il çevreye adres değiştiğine dair dilekçe ile bildirim yapıldı fakat hala sistemde adres eski adres olarak görünmekte. Bunun ileride sıkıntı çıkarmasından çekiniyorum. Verdiğimiz dilekçe yeterli olur mu il çevreye yoksa ne yapmam lazım bu konuda daha başka?
   
 9. yıldırım mustafa

  yıldırım mustafa CMNet Üyesi

  emine hanım şimdi tat lisanlı bir firma başka bir adreste faaliyet gösterirse lisanssız duruma düşmuyor mu

  emine hanım şimdi adres değişikliği yapan bir tat lisanslı firma lisanssız duruma düşmüyor mu
   
 10. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  adres değişikliğinden dolayı izin/lisans belgesinin güncellenmesine gerek yoktur. İzin /lisans yenileme başlıkları aşağıdaki fotoğrafta belirtildiği gibidir.
  upload_2015-1-17_10-24-16.png
   
 11. yıldırım mustafa

  yıldırım mustafa CMNet Üyesi

  anlıyorum sizi emine hanım ama bu söylediğim çevre izin yönetmenliği yeni 10 eylül 2014 29115 çevre izi ve lisans yönetmenliğinde

  farklı sanki lianssız duruma düşer buna göre

  (2) Çevre izni veya çevre izin ve lisans alma süreci aşağıdaki belirtilen değişikliklerin gerçekleştirilmesini müteakip 30 takvim günü içerisinde yeniden başlatılır.

  a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,

  b) İşletmenin faaliyet konusunun değişmesi,

  c) İşletmenin yakıtının ve/veya yakma sisteminin değişmesi,

  ç) İşletmenin toplam üretim kapasitesinin veya toplam yakma/anma ısıl gücünün en az 1/3 oranında artması veya artış miktarının bu Yönetmeliğin Ek-1 Listesi kapsamında yer alması.
   
 12. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  Şuanda mevcut olan sistemde adres değişikliği kısmı yok.. kendi sayfanızdan da bakabilirsiniz. böyle bir durumda il müdürlüğüne dilekçe ile bildirim yapmak gerekir, zaten değişiklik olacak ise de onlarda yazılı cevap olarak bildirirler. şuan mevcut sistem bu.
   
 13. yıldırım mustafa

  yıldırım mustafa CMNet Üyesi

  firma sisteminde böyle bir şey yok biliyorum şimdi sizin bitişik a ve b odanız var a odasını iptal edip b okadına geçeçeksiniz ve b odasını da baştan sona kadar yeniliyor sunuz yanı kısacası her şeyi baştan sona kadar yeniliyor sunuz mantıken ve kanunen bildirmeniz gerek miyor mu ve bun u il çevre ye bildirmediğiniz taktirde ve bunu dene time gelen çevre anlarsa ne olur sizce
   
 14. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  bildirim yapmaz iseniz zaten sorun olur. her zaman her türlü değişiklikte bilgi ve beyanda bulunacağımızı taahhüt ediyoruz. Şu an sistemde olmasa da, il müdürlüğüne bildirilmesi gerekir. hatta taşınma işlemi yapılmadan önce bildirilmesi en sağlıklısı olası bir durum için önceden yazışma yapıyorsunuz. .......adresinde faaliyette iken ....../2015 tarihi itibari ile .....adresinde taşınılacak ve faaliyetimize orada devam edilecektir. bu değişikliğin çevre izin ve lisans hakkında yönetmelik ile çed yönetneliği kapsamında değerlendirilmesi hususunda diyerek bir dilekçeyle başvurulması sağlıklı olur. sadece çevre izini değil birde çed yönetmeliği var.
   
 15. metin dursun

  metin dursun CMNet Üyesi

  arkadaşlar konuyla ilgisi yok ama, belgelendirme hakkında sorum olacak ?
  belgelendirme dosyasında olması gerekenleri okudum nasıl yapılıyor az cok bilgi sahibi oldum ama sıkıntı evrakları birleştirmede. adım adım yapılacak işlemlerin uygulamasıyla anlatır mısınız ?
   
 16. celalettin türkmen

  celalettin türkmen CMNet Üyesi

  İl Çevreye zaten dilekçe ile başvuruldu. online çevre den yeni kayıt diyorum vergi numarası ile sorguladığımda yeni adres çıkıyor fakat bilgilerim doğru diyerek ilerlediğimde onaylı tesisler diye çıkan sayfada eski adres görünmekte başka bi ilde.
   
 17. yıldırım mustafa

  yıldırım mustafa CMNet Üyesi

  şimdi oldu emine hanım celalettin kardeş il çevreye dilekçe ile bunu bildirmiş seniz herhangi bir sıkıntı olmaz sonuçta sorumluluk sizden çıkmış il çevreye sorumluluk yüklenmiş zaten onbeş gün içerisinde (gün sayısı tam net değil ama) dilekçenize resmi olarak cevap vermek zorunluluğu var
   
 18. csungur

  csungur CMNet Üyesi

  Arkadaşlar adresi değişen şirketin çevre izni ve lisansı iptal olur.
  Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği
  (2) Çevre izni veya çevre izin ve lisans alma süreci aşağıdaki belirtilen değişikliklerin gerçekleştirilmesini müteakip 30 takvim günü içerisinde yeniden başlatılır.
  a) İşletmenin faaliyet yerinin değişmesi,
  (7) İkinci fıkranın (a) bendinde belirtilen değişikliğin olması durumunda çevre izin ve lisans belgesi yenileme işlemi GFB alma sürecinden itibaren başlatılır. İkinci fıkranın diğer bentlerinde belirtilen değişikliklerde çevre izni belgesi için her durumda, çevre izni ve lisansı belgesi için ise mevcut lisans konuları ile ilgili prosesinde ve çalışma koşullarında herhangi bir değişiklik olmaması durumunda GFB başvuru süreci uygulanmaksızın bu Yönetmeliğin 9 uncu maddesi kapsamında çevre izin ve lisans süreci yeniden başlatılır.
   
 19. Peki firmanın adresi ve ünvanı değiştiğinde eski yerin lisansı devam ederken, yeni taşındığı yeri şube olarak gösterebilir mi?
   
 20. csungur

  csungur CMNet Üyesi

  çevre izin ve lisansı adres de ki faaliyete verilir. Adres değişikliğinde yeni açılan şube dahi olsa izin ve lisans süreci yeniden başlatılır. Yani açılan şube izin ve lisans yönetmeliği Ek-1 veya Ek-2 sine dahil ise ora içinde izin ve lisans işlemi tekrarlanır
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.