Alman atv-dvwk standartları (atıksu-atık)

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Kısacada bilgi verelim. Tek Aşamalı Aktif Çamur Tesislerinin Boyutlandırılması için hazırlanmış alman standardıdır. Bu işlerle uğraşan yada merakı olan herkesin arşivinde mutlaka olması gerekiyor bence.


Tülin hanımın isteği üzerine bu standardın ingilizce ve türkçe metinlerini ve bilgisayar programını ekten indirebilirsiniz. ilgilenen herkes buradan alabilir.
 

Ekli dosyalar

  • ATV 131 E Programi.rar
    4.3 MB · Görüntüleme: 832

Ercan Özcan

Kayıtlı Kullanıcı
dosyaya yüzeysel göz attığımda güzel bilgilerin olduğunu gördüm. Paylaşım için teşekkürler. başka bu şekilde bilgiler varsa paylaşırsanız sevinirim...
 
KS
Can Avşar

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
@ercanozcan03


gün içerisinde birkaç döküman daha ekledim.. bilginize..
 

Sema Hümeyra Yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
Can bey anladığım kadarıyla tesis projelendirmeyi biliyorsunuz. ben mezun olalı 1 sene oldu. ben de tesis projelendirme işinde olmayı çok istiyorum ama iş de bulamıyorum ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. bu Atv standartlarını inceliyorum dökümanınız gerçekten çok yararlı. bu sadece bir bölümü anladığım kadarıyla atv standartlarının değil mi? bunun gibi bir sürü daha var. eğer sizde diğerleri de varsa paylaşabilir misiniz. ben öğrenmeye çalışıyorum belki istediğim gibi bi iş bulabilirim böylece. ve sizce nasıl bi yol izlemeliyim iş bulabilmek için. çevre görevlisi belgesini almam bana yarar sağlar mı? onu da sorayım.
 

Demet Ay

Kayıtlı Kullanıcı
atv 131 standartının online programı da mevcut. bu sistemle ilgili her bilgi ve program linki
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapın veya üye olun.
de var.

atv adı altında bir kaç program var. (çamur kurutma...vb) bunlardan sadece atv 131 aerobik arıtma için.

bir de bu sistemi kullanmak isterseniz limit değerlere çok dikkat etmek gerekir ve değer seçimlerini kitaptaki aralıklardan seçmek gerekiyor.
 
KS
Can Avşar

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
@Sema Hümeyra Yıldırım

Sema hanım, projeyi öğrenmenin tek yolu gerçek bir projeyle uğraşmaktan geçer.. elimde baya bir proje mevcut.. fakat işe girip baştan yapmadığınız sürece çokta faydası olacağına inanmıyorum.. iş yok demeyin mutlaka vardır yakınlarınızda bir çevre firması.. gidin görüşün birkaç ay ücretsiz staj gibisinden çalışın işi kapın derim ben..

Çevre görevlisi belgesi konusundada danışmanlık firmalarında çalışmak veya bir endüstriyel firmada çevre izin/çevre izin lisans konularında çalışma niyetiniz varsa tabiki alınız.. ISO VE OHSAS lar gibi düşünün bunuda.. hangi alanda uzmanlaşmak ister iseniz oraya yönelin.. Tavsiyem genede belgeyi almanızdan yana ;)
 

emel_84

Kayıtlı Kullanıcı
programda reg key istiyor nasıl kurucam beceremedim sanırım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
 
Üst